We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. By browsing our website, you consent to our use of cookies and other tracking technologies.

Common description

Іспанія розташована на крайньому південному заході Європи та займає приблизно чотири п'яті Піренейського півострова.

Північно-західні відроги Пирінєєв виходять до узбережжя Біскайської затоки, а південно-східні - до Середземного моря. На півночі Іспанія межує з Францією та Андоррою, на заході – з Португалією, на півдні Гібралтарська протока відокремлює її від Африки. Крім того, Іспанії належать Балеарські острови у Середземному морі, Канарські острови в Атлантичному океані та розташовані на африканському континенті міста Сеута та Мелілья.
Столиця: Мадрид.

Державний гімн Іспанії - "Marcha Real". Один із найстаріших у світі, але дата його написання та ім'я його композитора невідомі.
Населення: Близько 40 млн. Чоловік. Іспанці визнані єдиною нацією, сформованою на основі різних етнічних груп, основними з яких є каталонці (15,6%), андалусійці (15,6%), кастильці (11,1%), валенсійці (9,7%), галісійці ( 7,4%) та баски (5,6%).

Географія: Держава на південному заході Європи, що займає більшу частину (85%) Піренейського півострова. На півночі межує з Францією та Андоррою, на заході – з Португалією, на півдні – з Гібралтаром. На півночі омивається Біскайською затокою, на сході – Середземним морем, на заході – Атлантичним океаном. Іспанії належать кілька груп островів - Балеарські острови у Середземному морі та Канарські острови в Атлантичному океані, Велес-де-ла-Гомера, Алусенас та Чафаранаса, а також міста-анклави Сеута та Мелілья на території Марокко (північна Африка).
Природа: На околицях Барселони розташовані прекрасні природні парки - парк Монсень (40 км. від міста), який оголошений ЮНЕСКО біосферним заповідником, парк Сан-Льоренс-де-Мунт і Серра д'Обак - гарна гориста місцевість з вражаючими стрімкими скелями, а природний заповідник Фонт-Грога охороняє типово середземноморський ліс із сосен та кам'яних дубів.

Мова: Державна - іспанська (кастильський варіант). В окремих регіонах – галісійська, баскська, місцеві діалекти.
Релігія: 99% населення католиків.

Час: Відстає від київського на 1:00.

Сlimate

Субтропічний середземноморський, сухий та досить жаркий. Зима м'яка - середня температура від +8 С до +14 С, у гірських районах іноді опускається до -7 С. Літо спекотне - від +23 до 29 С. Опади (250-700 мм. на рік) випадають, в основному, осінньо-зимовий період. На Канарських островах клімат переважно тропічний, середня температура взимку +25°С (вода +20-22°С), влітку +26-28°С (вода 22-23°С). Пляжний сезон розпочинається у березні.

Currency

Євро

Spain on map

Save up to 50% on tours! Receive exclusive offers to your email.