We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. By browsing our website, you consent to our use of cookies and other tracking technologies.

Common description

Вірменія – це найдавніша держава світу. Вперше назва країни Армінія зустрічаються в клинописах перського царя Дарія I, який правив у 522-486 рр. до зв. е. Арміни цих написів, звані Геродота вірменами, були, як вважає одна з гіпотез сучасної науки, індоєвропейським народом, що переселився на свою батьківщину з Європи через Малу Азію. Протягом останніх трьох тисячоліть вірменський народ постійно боровся за своє існування та незалежність проти іноземних завойовників.
Вірменія-перша країна, яка прийняла християнство як державну релігію.
Вірменія - країна в Закавказзі, яка не має виходу до моря. Розташована на північному заході Вірменського нагір'я, що називається історичною Вірменією, між Чорним та Каспійським морями. З півночі та сходу обрамлена хребтами Малого Кавказу. Межує з Грузією, Азербайджаном, Іраном та Туреччиною.

Рельєф Вірменії переважно гористий, зі швидкими річками та нечисленними лісами. Вірменія займає площу близько 30 000 км², понад 90 % яких перебувають на висоті понад 1000 м-коду над рівнем моря. Найвища точка, гора Арагац — 4095 м, а найнижча — 400 м над рівнем моря. На південному заході країни знаходиться міжгірська Араратська долина, важливий район землеробства.
Головна річка Вірменії – Аракс із притоком Роздан. У Вірменії налічується понад 100 озер, головне з яких – озеро Севан, що знаходиться на висоті 1900 м над рівнем моря.
Севан - єдиний рибопромисловий район республіки. Тут розлучаються цінні види риб - різновиди форелі, сиг тощо.
Севан — єдине велике гарантоване джерело прісної води у Вірменії та найбільше на всьому Кавказі.

Незважаючи на те, що географічно Вірменія розташована в Азії, вона має тісні політичні та культурні зв'язки з Європою. Найвища точка регіону та історичний символ Вірменії – гора Арарат – знаходиться з 1920-х років на території Туреччини.

Вірменію називають «музеєм просто неба». На території республіки Вірменії налічується 25 тис. пам'яток історії та культури, які репрезентують усі періоди розвитку людського суспільства, починаючи з епохи мегаліту.

Вірменія – це також «музей природи». Різноманітність її природних умов, що сягають строкатості, гірські хребти і вершини, високогірні озера і річки, глибокі ущелини і гірські перевали, ландшафти та його зміни з висотою і за кожним перевалом надають Вірменії риси неповторного географічного своєрідності.
Але найкращою візитною карткою будь-якої держави є її народ. Не є винятком і вірменський. Тут часто повторюють стародавнє прислів'я: «Гість – посланець Бога». Справді, найбільше у Вірменії туристів вражає гостинність та привітність простих людей. Гість може бути впевнений, що у будь-якому вірменському будинку, незалежно від фінансового достатку господарів, його і нагодують, і забезпечать дахом. І при цьому чемно відмовляться від запропонованих грошей. Є тільки один спосіб переконатися у всьому розказаному – самому приїхати до Вірменії та побачити все на власні очі.

Information about visa

Для в'їзду на територію Республіки Вірменія іноземці повинні мати дійсний паспорт, візу або документ, що свідчить про статус спеціального проживання, якщо закони або міжнародні угоди Республіки Вірменія не передбачають іншого порядку.
Неповнолітні громадяни іноземних країн можуть в'їхати на територію Республіки Вірменія у супроводі батьків, одного з батьків або інших законних представників, або якщо приходять до батьків, одного з батьків, інших законних представників або їх приймає організація. Якщо іноземець прибуває до Вірменії без посвідчення особи чи без візи або якщо йому відмовляють в отриманні візи на прикордонному пункті, то він не може в'їхати на територію Республіки Вірменія і повинен бути повернутий до країни походження чи країни, з якої він приїхав до Вірменії. Сказане не застосовується, якщо мета прибуття – отримання політичного притулку або статусу біженця.
Громадяни країн, для яких встановлено безвізовий режим, можуть залишатися на території Республіки Вірменія не більше 180 днів протягом одного року, якщо інші терміни не встановлені законами або міжнародними угодами Республіки Вірменія.

Сlimate

Незважаючи на те, що Вірменія розташована на широті субтропічної зони, клімат тут високогірного характеру, континентальний - спекотне літо, а зима холодна

Armenia on map

Save up to 50% on tours! Receive exclusive offers to your email.