We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. By browsing our website, you consent to our use of cookies and other tracking technologies.

Common description

Куба - архіпелаг, що складається з 1600 островів та острівців загальною площею 110 860 кв.км., у західній частині Карибського моря. Входить до складу країн Карибського басейну. Населення понад 11 млн. чоловік. Столиця Гавана. Мова іспанська.

Географічне розташування: Республіка Куба розташована на островах Куба, Хувентуд та ще більш ніж на 1600 дрібних островах в Атлантичному океані. Займає територію 110,9 тис. кв. Омивається водами Атлантичного океану та Карибського моря. Острів Куба – найбільший у Карибському регіоні, довжина – 1250 км, ширина від 31 до 191 км. Західна та центральна частина Куби переважно рівнинна, на південному сході масив Сьєрра-Маестра (висота до 1972 м). Основна річка – Кауто, озер немає. Рослинність - савани, ліси (головним чином горах), мангри (низовинні узбережжя). Заповідники: Ель-Кабо, Купелль та ін; резервати: Сьєнага-де-Сапата, Сьєнага-де-Ланьєр.

Загальний опис: блакитні води океану і коралові рифи, лагідне сонце і білосніжний пісок берега, фантастичний підводний світ і казкові птахи, п'янкий запах орхідей і крокодилячі розплідники, буйство фарб сходів і захід сонця, непрохідні ліси і пальми. у сталактитових печерах, архітектура старовинних міст і фортець, буйні веселощі нічного міста та вишукана строгість шикарних готелів, дим кубинської сигари, аромат коктейлю Дайкірі, стрункі мулатки - все це Куба! Так, Куба – екзотична. Танцюючий острів кохання. Острів чоловіків, чиї тіла гнучкі і сильні, і жінок, чия кров гаряча, а шкіра прохолодна, як кокосове молоко, чиї погляди такі відверті. Найпрозаїчніша людина, потрапляючи сюди, стає трохи поетом і сюрреалістом. Кожного тут чекає незвичайна романтична пригода. Ну а навіщо ж інакше їдемо ми до далеких країн, як не за враженнями?!
Державна мова: офіційна мова іспанська. У курортних зонах широко використовується англійська, німецька, італійська.
Куба розташована в тропічному поясі земної кулі. Середня температура повітря з жовтня до березня – 28°-32°C і з квітня до вересня 35°-37°C. Температура води відповідно з жовтня до березня – 24°-25°C і з квітня до вересня 27°-29°C. Сезон дощів на Кубі припадає на період березень-квітень та жовтень-листопад, щоправда тропічний дощ проливається протягом 5-10 хвилин, а через дві години під палючим сонцем стає сухим.
Основу раціону кубинців складають – рис та чорна квасоля, овочеві салати, маніока у часниково-лимонному соусі, свинина та курчата. Кубинці не дуже люблять рибу і досить погано готують страви з креветок та омарів. Якщо хочете випробувати їх, шукайте невеликі спеціалізовані ресторанчики. Спробуйте знамените 'креольське ахіко' – ситна страва, що готується зі свинини та різноманітних овочів. Радимо вам також скуштувати подрібнене м'ясо тасахо і кубинську тушковану курку. З екзотичних страв запам'ятовуються черепаш'я ('тартуга') та крокодиляче м'ясо, черепаші яйця. Кубинці люблять фрукти, їх безліч і вони завжди свіжі. Дуже смачні манго та банани. Печені банани 'platanos' у кубинській кухні мають африканське походження. Легка закуска до аперитиву 'чатинос' готується також з урахуванням цих 'платанос'. Цікава страва під назвою fufu - це банани, змішані з іншими інгредієнтами. У кафе вам завжди подадуть свіжі фруктові соки. Не можна не згадати знаменитих на весь світ кубинських лангустів. Лангустов пропонують скрізь. Як правило, ціна на цей делікатес скрізь стабільна - 10 $, проте, якщо ви їх вже наїлися вдосталь - вам їх все одно запропонують, але вже по 5 $. Найпопулярнішим алкогольним напоєм є ром. Найзнаменитіша марка рому – Havana Club. Існує три сорти: Carta Oro (золотий), Carta Blanca (білий) та Anejo (старий), які різняться за витримкою. Улюблений ром кубинців – Anejo (близько 8$ за пляшку). Непогане на смак та кубинське пиво.

Чайові: на Кубі прийнято платити чайові у розмірі 5-15% вартості послуг. Носії, покоївці в готелі дають 1 USD.

Магазини: як сувеніри з Куби можна привести чорний корал та прикраси з нього, вироби з панцира черепахи (особливо браслети та шпильки). При купівлі виробів з крокодилової шкіри вимагайте у продавця ліцензію на вивезення, інакше цей сувенір буде вилучений під час проходження митного контролю. Хорошим подарунком із Куби буде також тумбадора чи бонго – ударні музичні інструменти, які використовуються в африканських мелодіях. Інший подарунок – гуаябера, сорочка, яку носять у тропіках офіційні особи. І, зрозуміло, не можна залишити без уваги сигари і ром. Продукти харчування краще купувати у магазинах чи супермаркетах. У магазинах INTUR tiendas можна купити за валюту їжу, одяг, медикаменти, електроніку та сувеніри. Вам, напевно, доведеться користуватися валютними магазинами, тому що за песо можна купити тільки книги та медикаменти.

Напруга в мережі: напруга у мережі 110/120 V, 60 Hz. Потрібні адаптери для плоских розеток.

Митні правила: дозволено безмитне ввезення сигарет – 200 шт., або тютюну – 250 г, парфумерії, медикаментів, предметів домашнього вжитку – у межах особистих потреб, аудіо-, відео- та фотоапаратури – по одному предмету кожного найменування на людину. Заборонено ввезення: автомашин, мотоциклів та запасних частин до них, порнографії, ліків без вказівки марки заводу-виробника. Заборонено вивіз: співочих та екзотичних птахів, кори та деревини цінних порід, шкіри та пір'я екзотичних тварин та птахів, культурних цінностей. При виїзді із країни стягується митний збір.

Currency

Грошова одиниця – кубинський песо, що дорівнює 100 сентаво (Курс на 01 жовтня 2004 року: 21 CUP = 1 USD). Повсюдно на Кубі приймаються долари США, тому бажано мати з собою більше дрібних купюр. При здачі Вам можуть дати так званий песо, що конвертується. Цей вид песо дорівнює долару: 1:1. Це нова кубинська банкнота, яка не має нічого спільного з дерев'яним кубинським песо. Щоб не потрапити в халепу – на конвертованому песо має бути написано convertible (конвертований). Як правило, їх дають дрібними купюрами в 1, 5, 10 песо. Конвертована кубинська металева монета розмінна ходить нарівні з американськими центами. Часто дають здачу і тими та іншими.
На Кубі приймаються основні міжнародні картки VISA, MASTER, DINNER CLUB. Кредитні картки, видані будь-яким банком США, до сплати не приймаються.

Cuba on map

Save up to 50% on tours! Receive exclusive offers to your email.