We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. By browsing our website, you consent to our use of cookies and other tracking technologies.

Common description

Республіка Єгипет – держава на Північному Сході Африки та на Синайському півострові в Азії. Омивається Середземним та Червоним морями.

Офіційна мова – арабська. Державна релігія – іслам. Глава держави – президент. Законодавчий орган – однопалатні Народні збори. Столиця – Каїр.

Місцевий час відповідає київському (GMT +2:00).

Телефон
У приватних телефонних бюро трихвилинна розмова (вона вважається мінімальною) коштує 25 – 36 єгипетських фунтів. Переговори з автомату не набагато дешевші. Для дзвінка до України, наберіть 0038+код міста+номер абонента.

Кухня та ресторани
Занадто спокусливо все, що можна спробувати лише тут. Де ще Вам запропонують мочений горох-нут чи хумус – розварені боби з кунжутом та прянощами? Однак, що можна робити сміливо – це замовляти в ресторанах курей арабською, баранину по-єгипетськи, баранину по-каїрськи. Важливо не запивати все це сирою водою, а пити тут увесь час хочеться, оскільки - жарко. Національним напоєм єгиптян було пиво, але зараз його тут не люблять, як і інші спиртні напої, тому вони дуже дорогі, 50 г горілки може коштувати 8 доларів США, пляшка найдешевшого вина в ресторані 12 доларів США.

Магазини та сувеніри
Єгипет – торговельний рай. Магазини відкриті з 10:00 до 22:00. Відпочивають лише в неділю. Але не знають відпочинку численні торгові лавки, де можна купити те саме, що у солідному торговому центрі, але значно дешевше. При цьому можна поторгуватися та збити ціну ще нижче. З Єгипту везуть зазвичай шкіряні вироби, вовняні та бавовняні речі, килими ручної роботи, коштовності, вази та знамениті єгипетські олії.

Чайові
Місцеве населення дуже любить чайові – тут їх називають "бакшиш" – становлять 5% вартості послуг. Носильникам у готелях прийнято давати 1-2 фунти, офіціантам 2-5 фунтів.

Information about visa

Для оформлення візи туристу необхідний лише закордонний паспорт. Віза одноразова та дійсна 30 днів. Турист отримує її в аеропорту, сплативши 15 доларів США за кожний паспорт.

Сlimate

Клімат у Єгипті теплий та сухий. Єгиптяни не знають, що таке сніг, сира осінь чи дощова весна. Сонячних днів тут більше, ніж у якомусь іншому куточку земної кулі.
Дощів у Єгипті майже не буває, тому можна не обтяжувати свій багаж парасолькою та плащем. Але светр і легку куртку прихопити варто: вони знадобляться увечері. Хоча вдень тут, звісно, ​​спекотно, у Хургаді стовпчик термометра часом сягає 50°С. Прохолодніше восени та навесні – ці пори року вважаються найкращими для відпочинку на узбережжі Червоного моря.

Links

Національна валюта Єгипту є єгипетський фунт. В одному фунті – 100 піастрів. У обігу банкноти 100, 20, 10, 5, 1 половина та чверть єгипетського фунта. Монети: 10, 5 піастрів, а також зовсім дрібні - 20, 10, 5, 2, 1 мілієм (тисячна частина фунта). Папірці майже однакові за розміром і тому їх легко сплутати, особливо 50 піастрів і 50 фунтів. Тож будьте уважні. Валюту можна обміняти в аеропортах, банках, готелях. Долар США приблизно дорівнює 5 єгипетським фунтам. Обмін валюти проводиться у всіх банках та пунктах обміну при готелях. Багато банків працюють без вихідних, але є й такі, що відпочивають у п'ятницю та неділю. Міняти валюту слід до обіду: о 14:00 банки закриваються. Великі готелі та центри туризму приймають кредитні картки EURO/MASTER CARD.

Egypt on map

Save up to 50% on tours! Receive exclusive offers to your email.