We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. By browsing our website, you consent to our use of cookies and other tracking technologies.

Common description

М'янма (ще кілька років тому відома як Бірма) останнім часом успішно набирає туристичні оберти - звичайно, не так спритно, як її сусід по Південно-Східній Азії, В'єтнам - але помітне зростання турпотоку є. І для цього є всі передумови, адже М'янма — це незвичайне зібрання давніх цінностей та культурної спадщини. Знаменита пагода Шведагон, стародавній Баган, дивовижне озеро Інле помалу стають популярними туристичними центрами. Курорти міжнародного класу Нгапалі та Нгве-Саунг можуть сьогодні сміливо змагатися з пляжами Таїланду та Індонезії, а найкрасивіша природа, що збереглася тут у первозданному вигляді, приваблює в країну чимало екотуристів.

Ця держава в південно-східній Азії займає північно-західну частину півострова Індокитай. Межує на заході з Бангладеш та Індією, на півночі та сході з Китаєм, Лаосом та Таїландом. З півдня та південного заходу омивається водами Бенгальської затоки та затоки Моутама (Мартабан), а також Андаманського моря.

Ліси покривають близько 60% території М'янми. Вони збереглися переважно у гірських важкодоступних і малозаселених районах. Флора налічує близько 7 тисяч видів рослин. Виростає 1347 видів дерев, серед яких зустрічаються цінні деревини: каньїн, тінган, титка, таунг-тайєт та інші. Також тут виростають пальми, фікуси, деревоподібні папороті, 96 видів бамбука та 841 вид орхідей.

У покритих обширними лісами та джунглями горах водиться безліч видів тварин. Тут мешкають слони, тигри, леопарди, гібони. Можна зустріти диких биків гаура та бантенга, чепрачного тапіра та дворогого суматранського носорога. У тутешніх місцях налічується близько 1200 видів птахів. До найбільш екзотичних можна віднести строкатого бірманського фазана та зеленого павича. Серед плазунів зустрічаються численні змії, у тому числі пітон, кобра та кілька видів гадюк. Також у М'янмі водяться крокодили, різні ящірки та черепахи.

95% населення сповідують буддизм, інші – християни, індуїсти і прибічники анімістичних вірувань. Сповідуване жителями М'янми напрямок буддизму Тхеравада, або Ставіравада, Ставіра (санскр.: Theravada; впали: Sthavira, Sthaviravada) — єдина з вісімнадцяти шкіл раннього буддизму, що збереглася до наших днів.

М'янманський Союз — багатонаціональна країна, серед громадян країни є представники більш як ста національностей. Населення близько 60 млн. чол. Основні національності: бірманці - 68%, шани - 9%, карени - 7%, араканці - 4%, китайці - 3%, індійці - 2%, мони - 2%, качини - 1,5%, інші національності - 3, 5% [4]. Малі народи М'янми: акха, ва, дайці, кая, кхамті, лаху, лаші, лисицю, ли, маніпурі мізо, мяо, му, падаунг, палаунг, рохінджа, сго, тангса.

Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет або 100 сигар або 250 г тютюну, літра спиртних напоїв, 500 мл одеколону або парфумів. Предмети побутової техніки, кіно-, відео-, фотоапаратура, коштовності та валюта понад 2000 USD декларуються для подальшого вивезення. Заборонено ввезення зброї, боєприпасів, наркотичних та психотропних речовин, літератури антиурядової спрямованості, порнографії, стільникових телефонів (крім жартів!), супутникових телеантен та приймачів до них, відеокасет та компакт-дисків (при спробі ввезення такі предмети вилучаються та чекають на господарів в аеропорту).

Сlimate

Клімат М'янми тропічний мусонний, на півдні країни - субекваторіальний. Середня температура березня і квітня становить від +30 °С до +32 °С, січня +13 °С на півночі, від +20 °С до +25 °С на півдні. Рік у М'янмі ділиться, залежно від впливу мусонів, на три сезони: прохолодний (листопад-лютий, +20-25°С), спекотний (березень-травень, +30-32°С) та дощовий (червень-жовтень). У холодний сезон часті пилові бурі. На низинах високі температури повітря спостерігаються цілий рік. Максимум опадів припадає на липень.

Myanmar on map

Save up to 50% on tours! Receive exclusive offers to your email.