We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. By browsing our website, you consent to our use of cookies and other tracking technologies.

Common description

Латвія (лат. Latvija), офіційна назва - Латвійська Республіка (Latvijas Republika) - держава на північному сході Європи, на східному узбережжі Балтійського моря. Межує з Естонією, Росією, Білоруссю та Литвою. Омивається Балтійським морем.

Більшість країни зайнята рівнинами і низовинами, є невисокі пагорби - Відземська височина (найвища точка - Гайзінькалнс, 311 м.). Тут знаходиться безліч озер та річок.
Столиця – Рига.

Державний гімн Латвії - "Dievs, svētī Latviju!" (переклад з латиш. Боже, благослови Латвію!). Автор тексту та музики Карліс Бауманіс (лат. Kārlis Baumanis) (1873).
Митні обмеження. При в'їзді до Латвії безмитно дозволяється ввозити: товари та інші вироби для некомерційних цілей у сумі 300 латів; особисті речі (одяг, туалетне приладдя) виключаються з цієї суми; продукти харчування (за винятком продуктів, що вимагають термічної обробки) на суму 15 латів; алкогольні напої (для осіб віком від 18 років) у кількості 1 літра або 1 одиниці оригінальної упаковки, але не більше 3 літрів; 200 сигарет, або 20 сигар або 200 грамів тютюну (для осіб віком від 18 років); ввезення валюти не обмежується. На вивіз хутра та мисливських трофеїв потрібен дозвіл, виданий Державним департаментом лісового господарства. Потрібен також дозвіл Державного управління захисту культурних пам'яток для вивезення предметів культури та мистецтва.

Напруга в мережі: 220V

Покупки: Повернення ПДВ (18%) можливе за умови покупки в одному магазині протягом одного дня на суму не менше 59 латів (включаючи ПДВ) та отримання чека "Tax Free" від продавця. При цьому придбаними товарами не можна користуватися на території країни (фабричне упакування має бути збережене), до отримання митного друку на чеку. Зазначені в чеку товари необхідно вивезти з Латвії не пізніше ніж за три місяці з дня оформлення. Чек подається до спеціальної каси "Cash Refund" на території міжнародного аеропорту Риги, морського порту або в пунктах наземної митниці. Сума, що повертається, зазвичай становить 12-15% від вартості покупки. При виїзді поїздом у чек тільки проставляється друк, а повернення ПДВ здійснюється поштою (перерахуванням на вказаний рахунок або висилкою банківського чека).

Найчастіше туристи купують вироби з дерева, кераміки та бурштину, знаменитий ризький бальзам, шоколадні цукерки відомої кондитерської фабрики Laima, бавовняний трикотаж.

Години роботи установ: Банки зазвичай відкриті у будні з 9 до 16-16.30, деякі великі банки працюють до 17-19 год, а також у суботу з 9 до 12.30.

Магазини працюють зазвичай у будні з 10 до 19 год, по суботах - з 10 до 16 год, багато продуктових магазинів і супермаркетів відкриті цілодобово.

Код країни: +371

Екстрені телефони:
Поліція – 02 або 721-94-21
Швидка допомога - 03
Пожежна служба - 01 або 112

Сlimate

Клімат перехідний від морського до континентального. Літо в Латвії тепле, весна та осінь – досить м'які. Зима, яка триває з листопада до березня, може бути дуже холодною. Дощі можуть йти в будь-яку пору року, але дощовий місяць - серпень.

Currency

Євро

Latvia on map

Save up to 50% on tours! Receive exclusive offers to your email.