We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. By browsing our website, you consent to our use of cookies and other tracking technologies.

Common description

ОБ'ЄДНАНЕ КОРОЛІВСТВО ВЕЛИКОБРИТАНІЇ І ПІВНІЧНОЇ ІРЛАНДІЇ
держава у Європі, конституційна монархія.
Чисельність населення: 57,4 млн. чоловік (1994).

Розташоване на Британських островах і відокремлено від материкової Європи Північним морем, протоками Па-де-Кале та Ла-Манш. Відокремлений стан вплинув на історичний розвиток країни. До її складу входять Англія, Шотландія та Уельс, що знаходяться на найбільшому острові Великобританія, та Північна Ірландія, що займає північну частину другого за величиною острова Ірландія. Острів Мен, розташований в Ірландському морі між двома згаданими островами, і Нормандські острови утворюють самостійні адміністративні одиниці.
Загальна площа країни складає 244 тис. кв. км. Скорочено країну називають Сполученим Королівством, а також Великою Британією або просто Британією.
Одна з дивовижних особливостей Великобританії - наявність багатьох островів на заході і майже повна їх відсутність на сході. Крім того, на заході берегова лінія протяжніша, що пов'язано з сильною порізаністю берегів. Хоча довжина основного острова з півночі на південь перевищує 965 км, а із заходу на схід - 508 км у найширшому місці, загальна довжина берегової лінії, включаючи острови та невеликі затоки, досягає майже 8000 км, з них більша частина припадає на західне узбережжя. Перед східного берега Англії припадає лише 1030 км, але в частку західного разом із Уельсом - 1970 км.

Мова. Офіційна мова англійська. Однак приблизно 26% жителів Уельсу користуються місцевим діалектом, і близько 60 тисяч шотландців говорять шотландською говіркою.

Митні правила. Дозволено безмитне ввезення 200 шт. цигарок чи 50 шт. сигар або 250 г тютюну. Дозволено провезення 1 л міцних спиртних напоїв (міцністю понад 22 °) або 2 л міцністю менше 22 °, сувенірів та подарунків - на суму не більше 28 футів. Заборонено ввезення всіх видів живих птахів та їх яєць, а також рослин та тварин. На ліки, що є, бажано взяти рецепт лікаря, що підтверджує необхідність у ліках. В аеропорту, отримавши багаж, треба завантажити його на ручний візок і попрямувати до митного контролю. За користування візками плата не стягується.

Режим перебування. Обмежень пересування немає. Переміщення між частинами Сполученого Королівства вільне, проте мандрівники, які прибувають до Англії, Шотландії або Уельсу з Північної Ірландії, можуть перевіритись з міркувань безпеки.

Повернення податку. Використовується система TAX FREE. Необхідний для повернення ПДВ мінімальний обсяг покупок юридично не встановлено, але магазини зазвичай встановлюють мінімум у розмірі від 30 до 100 фунтів. Товари повинні бути вивезені з країни протягом 90 днів з дня купівлі, а на чеку повинен бути митний штамп, що проставляється при виїзді з ЄС. Компенсація зазвичай видається у формі чека або перераховується на рахунок. Виплата готівки можлива у пунктах повернення ПДВ в аеропортах.
Домашні тварини. Ввезення тварин, а також птахів без попередньо оформленої імпортної ліцензії заборонено. Всі тварини, що ввозяться до Великобританії, зобов'язані пройти карантин протягом 6-ти місяців у спеціалізованих британських установах.

Транспорт.
У Великій Британії лівосторонній рух. Міжміський автобус – найдешевший спосіб переміщення країною. Картки "Brit express Card" продаються в аеропортах. Вони дійсні протягом 30 днів. Пасажир із цією карткою отримує знижку 30%. Для проїзду залізницями можна купити квиток «Brit-Rail». Квиток дає право здійснити необмежену кількість поїздок протягом певного терміну (4, 8, 15, 22 або 30 днів). Літні люди (старше 60 років) та молодь (від 16 до 25 років) мають право на знижки. Діти (від 4 до 16 років) сплачують половину вартості квитка для дорослих. Діти віком до 4 років їздять безкоштовно. Автостоп у Великій Британії не вітається. Найшвидшим і найзручнішим видом транспорту в місті є метро. Поїзди ходять кожні 3-5 хвилин. Вартість квитків залежить від зони (80 пенсів – для 1 зони). Найдешевший транспорт - у місті автобуси (одноденний проїзний квиток в зони 1-2 обійдеться вам 2,5 фунта ст.)

Чайові. У багатьох ресторанах кафе плата за обслуговування включена в загальний рахунок і становить 10-15% вартості замовлення. Якщо ні, чайові прийнято давати в розмірах цієї суми. Таксистам дають чайові у розмірі 10% від суми на лічильнику, послуги носія — від 70 пенсів та залежать від категорії готелю. Службовцям готелю - на вашу думку. У театрах на заправних станціях чайові не прийняті.

Великобританія – країна, повна природних контрастів. Кожен регіон країни має характерний зовнішній вигляд: це вересові пустки та сині озера Шотландії, круті обриви південного та західного узбережжя, величні гори та зелені долини Уельсу, пагорби та упорядковані парки центральної Англії. Великобританія - це країна, де одночасно можна зустріти пам'ятники різних епох від кам'яного віку до середньовіччя, країна, де тиша і спокій околиць контрастує з ритмом великих міст, а люди, як і раніше, вшановують вікові традиції.

Сlimate

Дуже м'який. Клімат країни визначається океаном і морями, м'якістю та вологістю він завдячує Гольфстріму. Взимку температура рідко опускається нижче нуля, влітку переважно тепло, хоча часто бувають дощі. Вирушаючи до Великобританії, потрібно бути готовим до будь-яких погодних умов, обов'язково взяти з собою теплий одяг, здатний захистити від вітру та дощу. У звичайні роки у всіх районах Великобританії випадає достатньо опадів для ведення сільськогосподарських робіт, а деяких гірських районах вони навіть надлишкові. Сезонні та річні коливання випадання опадів незначні, посухи бувають рідко. Переважає досить похмура погода, оскільки більшість опадів випадає у вигляді дощів, що постійно мрячать, а не злив, і сонце не показується багато днів на рік.

Currency

Національна валюта – англійський фунт стерлінгів, 1 фунт стерлінгів = 100 пенсів. У обігу банкноти 5, 10, 20, 50 фунтів, монети 1, 5, 10, 50 пенсів. Ввезення та вивезення національної та іноземної валюти не обмежене. Обмін валюти: обміняти валюту на фунти стерлінгів можна у будь-якому відділенні банку чи обмінних пунктах. При собі потрібно мати паспорт. Комісійні банки становлять 0,5% - 1%. Банки відкриті з 9:30 до 15:30 у будні. Деякі банки закриваються пізніше в четвер і працюють у суботу до обіду.

Great Britain on map

Save up to 50% on tours! Receive exclusive offers to your email.