We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. By browsing our website, you consent to our use of cookies and other tracking technologies.

Common description

Республіка Чилі – держава на південному заході Південної Америки. Межує з Аргентиною, Болівією та Перу. Територія країни витягнута вздовж узбережжя Тихого океану на 4300 км і зайнята переважно хребтами Анд (Головна Кордильєра Анд та Берегова Кордильєра), між якими лежить Поздовжня долина – головний економічний район країни. Ширина країни – від 15 до 355 км (загалом близько 180 км.). Висота Анд сягає 6880 м. Багато вулканів. Часті землетруси.

Офіційна мова: іспанська.
Столиця: Сантьяго (4,6 млн. жителів), який нещодавно був визнаний найбезпечнішою столицею Латинської Америки.

Площа території: 756,9 тис. кв. км. Крім континентальної частини включає численні тихоокеанські острови: о. Великодня (Полінезія), архіпелаг Хуан-Фернандес, Чілое та ін. Чилійські карти включають також відповідний сектор території Антарктиди (1250 тис. кв. км).
Населення: 15,02 млн осіб.

Основне населення – чилійці, їх понад 70 % метиси, 25 % нащадки європейців і близько 5 % індіанців (остання цифра дуже відносна, оскільки різні джерела вказують від 3 до 10 %, що пов'язані з високим рівнем асиміляції більшості індіанського населення) , з них – мапуче на півдні центральної частини країни та кечуа та аймара – на півночі. З нащадків європейців переважають іспанці, італійці, німці та хорвати. Острів Пасхи населений полінезійцями.

Міське населення: 85%.
Порівн. тривалість життя: 75,2 років.
Грамотність: 95,4%.
Релігія: католики - 90%, далі йдуть євангелісти, юдеї і т.д.

Адміністративний поділ: 13 областей (у т.ч. 1 – столична), які складаються з 40 провінцій.
Глава держави – президент, який обирається загальним голосуванням на 4 роки, без права переобрання.
Вищий законодавчий орган – двопалатний Національний Конгрес, що складається із Сенату та Палати депутатів.
За загальним рівнем розвитку займає 25 місце серед 47 найбільш розвинених держав світу
Є єдиною країною Латинської Америки, де останніми роками немає погіршення соціальних умов.
Є найменш корумпованою країною Латинської Америки.
Середньорічний дохід душу населення: 4492 доларів.

Сlimate

Тропічний пустельний на півночі, середземноморський у центрі та помірний океанічний на півдні. Природа дуже різноманітна. На півночі знаходиться найпосушливіша у світі пустеля Атакама, в центральній частині – вічнозелені чагарники та ліси і на півдні – густі листяні та хвойні ліси.

Currency

Грошова одиниця – чилійське песо.

Chile on map

Save up to 50% on tours! Receive exclusive offers to your email.