We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. By browsing our website, you consent to our use of cookies and other tracking technologies.

Common description

Гонконг складається з острова Гонконг, острова Ланьтау, півострова Коулун, Нових Територій та близько 260 малих островів. Нові території примикають з півночі до півострову Коулун, і за їх північним кордоном річкою Шеньчжень.
Усього до Гонконгу належать 262 острови в Південно-Китайському морі, найбільшим з яких є острів Ланьтау. Другий за величиною і перший за населенням – острів Гонконг.
Назва «Гонконг» (юе ієр. 香港, транскр. Хенкон) буквально означає «пахуча гавань» і походить від назви місцевості в сучасному районі Абердін на острові Гонконг. Тут колись торгували виробами з ароматної деревини та пахощами. Вузька смужка води, що розділяє Гонконг і півострів Коулун, зветься бухта Вікторія. Це один із найглибших природних морських портів у світі.
Незважаючи на репутацію Гонконгу як високоурбанізованої території, влада Гонконгу приділяє велику увагу екології та озеленення. Більшість Гонконгу, як і раніше, залишається незасвоєною, оскільки на ній переважають горби і гори з крутими схилами. З 1104 км² площі Гонконгу освоєно менше 25%. Решта території покрита зеленню, з неї близько 40% оголошено зонами відпочинку та заповідниками. Більшість міської забудови території розташована на півострові Коулун і північному узбережжі острова Гонконг, а також у населених пунктах, розосереджених по Нових Територіях.
Завдяки довгій неправильній звивистій береговій лінії Гонконг має безліч бухт, річок і пляжів. Незважаючи на велику кількість зелені та води в Гонконгу, екологічні проблеми міста викликають все більшу тривогу, а за якістю повітря місто займає одне з останніх місць. Близько 80% смогу Гонконгу походить з інших районів дельти річки Чжуцзян, тобто материкового Китаю.
Гонконг розташований за 60 км на схід від Макао, на протилежному березі дельти річки Чжуцзян. На півночі він межує з містом Шеньчжень провінції Гуандун. Найвища точка Гонконгу - гора Таймошань на Нових Територіях, її висота - 958 м. На території Гонконгу також є низовини, розташовані в північно-західній частині Нових Територій.

on map

+ 30°C

Save up to 50% on tours! Receive exclusive offers to your email.