We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. By browsing our website, you consent to our use of cookies and other tracking technologies.
Bahrain

Common description

Королівство Бахрейн - Бахрейн розташований на невеликому архіпелазі, що складається з 51 природного та 33 штучних островів, зосереджених навколо острова Бахрейн, що становить близько 83% території країни. Країна розташована між півостровом Катар та північно-східним узбережжям Саудівської Аравії, з яким вона пов'язана 25-кілометровим мостом Короля Фахда.
Бахрейн найменша арабська держава з береговою лінією в 161 км і єдина острівна держава в арабському світі.
Бахрейн з'єднаний з Аравійським півостровом мостом King Fahd Causeway завдовжки близько 25 км. До складу архіпелагу входять один великий острів (Бахрейн, приблизно 48 на 16 км) та 32 різних за величиною маленьких островів (Аль-Мухаррак, Сітра, Умм-ан-Наасан, Джідда, Хавар та ін.). Загальна площа архіпелагу – 770 км². Для порівняння – площа Києва 839 км².
Бахрейн перекладається з арабської – «два моря». Вважається, що це відноситься до Перської затоки як солоного моря, і до колосальних запасів підземних вод, як море прісного. Це дивовижна країна з островами, частина яких є пустельною і безлюдною, і островами з багатокілометровими пляжами, облямованими теплими прозорими водами затоки і дивовижними кораловими рифами з найбагатшим підводним світом.
Тут багаті арабські традиції переплітаються з сучасною індустрією, що динамічно розвивається, старовинні мечеті і самобутня архітектура Сходу сусідить з вежами зі скла і металу, і комфортабельними готелями світового класу. Бахрейн приваблює туристів з усього світу, адже тут можна поєднати чудовий відпочинок біля моря та знайомство з колоритними традиціями арабської країни.

Сlimate

Столиця - Манама.

Клімат - перехідний від тропічного до субтропічного, морський із прохолодною зимою. З червня по жовтень - дуже спекотно і волого (42°C середня, і до 55), з грудня по квітень - м'якша погода (середня 17°C), ночі бувають навіть холодними (опускається до 5°C). Опади випадають переважно взимку.

Пам'ятки культури
Бахрейн – стародавня країна з багатою історією та унікальною культурою, представленою цілим поруч із історичними та архітектурними пам’ятниками та визначними пам’ятками:
Мечеть Аль-Фатіха (також відома як Ісламський центр Аль-Фатіха і Соборна мечеть Аль-Фатіха) – розташована в Манаме, найбільший храм Бахрейна і одна з найбільших мечетей у світі, здатна одночасно помістити в себе понад 7 000 віруючих. Величезний купол мечети зроблений із чистого скловолокна і вагою понад 60 т.
Храм Барбар (Barbar Temple) - знаменитий пам'ятник, розташований у місці Барбар, являє собою комплекс із трьох культових сооружень, датованих 3000-2000 рр. до н. е и расположенных одно над другим. На території комплексу збереглися руїни двох алтарей і природний джерело, що мав культове значення в епоху цивілізації Дільмун.
Форт Калат Аль-Бахрейн (Qulat Al Bahrain Site) – один із найбільших фортів країни (280 000 м2, висота – 8 м), розташований на північному узбережжі, можливо побудований на місці колишньої столиці держави Дільмун. «Португальський форт», датований 16 в., але на території знайдені руїни стародавніх міст, побудованих 4000-5000 років тому. Форт внесено до списку історичної спадщини ЮНЕСКО.
Будинок Сейяді (Seyadi House) - розташований в місті Муххарак, побудований в 1905 р. і представляє прекрасний образець місцевої архітектури та традицій.
Комплекс «Королівських могил» - розташований біля деревні А'алі, є грандіозним комплексом курганів, тут, згідно з пред'явленнями, також розташований некрополь древніх монархів.
Гора Джебель-ад-Дукхан ("Гора дима", 122 м) - сама висока точка острова, "скважина номер 1", навколо якої до цих пор висять десятки нафтодобувальних вершин. Недалеко від гори, посеред зовнішньої пустині, росте знамените місячне "Дерево Жизні" – вікове дерево, дивним чином живуче в пустині.
Нефтяной музей - розташований навколо "скважини номер 1", представляє історію нафтодобувної промисловості країни: безліч зразків обладнання, документів, старих фотографій і навіть робочої моделі нефтяної платформи.
Національний музей Бахрейна – розташований у Манаме, один із найбагатших музеїв у Персидському заливі. Тут представлені експонати, що охоплюють 7000-річну історію Бахрейна, а також роботи сучасних художників Бахрейна, експозиції скульптур і кераміки всіх епох, діораму, що зображує життя в епоху цивілізації Дільмун (4000 років до н. е.)
Музей жемчуга – розташований в зданіі першого Верховного Суду країни. Містний жемчуг вважався одним із кращих на Востоке - багатовікова історія цього процесу найшла своє відображення в експозиціях музею.
Центр народних ремесел в Аль-Джасра (Al Jasra Handicrafts Centre) – розташований у Манаме, відомий своїми майстерними традиційними тканинами та плетеними пальмовими виробами, а також фестивалями ремесел.
Мечеть Аль-Хаміз (Мечеть Аль-Хаміс) – один із найдавніших реліктів ісламу, датований 642 р.
Мост Кінг-Фахд-Козуей - міст, протяжністю 25 км, що з'єднує острів Бахрейн і Саудовскую Аравію. Більшість пересекає острів Умм-ан-Наасан, на території якого розташований невеликий заповідник.
Острів Аль-Мухаррак (Al Muharraq) – живописний історичний острів, розташований в декількох кілометрах східного острова Бахрейн. На острові збереглося кілька споруд з традиційною архітектурою - будинок шейха Іси бін Алі аль-Халіфа (XIX в, в 1869-1932 рр.. служив правительственной резиденцією), форти Абу-Махір (XVI в) і Калат-Арад (XVI в).
Заповідник Аль-Арин (Al-Areen Wildlife Park & ​​Reserve) - невеликий парк, розташований в 27 км від столиці, є останньою областю проживання багатьох місцевих тварин. - на площі всього в 8 кв.км вирощує понад 100 000 рослин і живе понад 500 видів тварин, включаючи аравійського орикса – редкий исчезающий вид сернобика.
Формула 1
З 2004 року на автодромі - Сахір, побудованому посеред пустині, проводиться Гран-при Бахрейна Формули-1. Гран-Прі Бахрейна є першим Гран-Прі в історії Формули-1, що пройшов на території Середнього Сходу. На трасі Сахір пройшло 5 Гран-при Формули-1, за двома перемогами в них тримали Фернандо Алонсо і Феліпе Масса, одну - Міхаель Шумахер.


Як дістатися. До Бахренй з Києва віакомпаніями Fly Dubai або Air Arabia з пересадкою в Еміратах або Qatar Airways з пересадкою в Досі, загальний час у дорозі складе 6-12 годин.

Населення. 1,22 млн осіб. 68% жителів країни відносяться до корінного населення, близько 32% населення - вихідці з Ірану, Індії та Пакистану, які не мають місцевого громадянства.

Релігія Державна релігія країни – іслам.

Віза Після прильоту, вартість 15 $.

Історія
Ще в III тисячолітті до н. в Бахрейні була поширена розвинена цивілізація - тоді це давня держава, що звалася Дільмун, являла собою великий центр морської торгівлі, через який здійснювалися зв'язки народів Дворіччя з народами долини Інду. Письмові відомості про Бахрейн зустрічаються в ассирійських, перських, грецьких та римських джерелах, а на північному узбережжі сучасного Бахрейну археологами було виявлено міське поселення, яке займало площу близько 18 га та населене кількома тисячами жителів. Поселення засмучувалося кілька етапів у період близько 2800-1800 до н. е. Бахрейн був завойований персами, а 7 ст. – арабами, що панували до 1541 р., потім ця територія була захоплена португальцями, потім, у 1602 р. – знову персами, які у 1783 р. були вигнані Ахмадом ібн аль Халіфа, представником династії, що править до теперішнього часу. У 1820 р. на Бахрейні вперше висадилися англійці і протягом ХІХ ст. намагалися встановити там своє панування – з 1861 р. острови перебували під британським протекторатом. Багато хто навіть схиляється до думки, що саме тут розташовувався біблійний садок Едем. Також Бахрейн відомий з античних часів як центр торгівлі. В оазах селяни вирощували фінікову пальму та інші плодові, а також кормові культури та овочі, розводили овець, кіз, велику рогату худобу та курей. Населення займалося будівництвом одноосібних суден та видобутком перлів. Проте всі ці види господарської діяльності відійшли на задній план після того, як у 1932 році було знайдено нафту і почалася експлуатація нафтових родовищ. У 1935 році був побудований перший нафтопереробний завод. І лише 14 серпня 1971 р. Бахрейн набув повної незалежності.
Особливості перебування у країні.
Зі всіх ісламських країн регіону Бахрейн, мабуть, найліберальніша. Тут, на відміну від сусідніх держав, дозволено продаж алкоголю. Багато сучасних барів та ресторанів, що пропонують різні алкогольні напої. Але проносити алкоголь вулицею відкрито, без упаковки, не можна. Тим більше, не варто розпивати спиртні напої в громадських місцях. Не слід фотографувати резиденції еміра, також заборонено зйомку у більшості мечетей. Під час зйомки місцевих мешканців слід обов'язково питати дозвіл.
Рамадан – місяць мусульманського посту, протягом якого забороняється зі сходом сонця і до заходу сонця (приблизно з 05.00 до 18.30) вживати їжу, пити, курити, розважатися. Якщо Ви вирішили подорожувати тим часом, то пообідати Ви зможете лише на території готелю.
Кухня Бахрейну
Це мікс із арабської, пакистанської, індійської, тайської кухонь. Традиційна бахрейнська кулінарія використовує м'ясо, рибу, рис, кисломолочні продукти, сир, фініки. Крім класичних страв, властивих всьому арабському світу, тут можна скуштувати м'ясо або рибу з рисом «махбус», тушковану рибу з овочами «яхні», кілька десятків різновидів плову, ситні супи з рисом та овочами.
Пам'ятки культури
Бахрейн – стародавня країна з багатою історією та унікальною культурою, представленою цілим поруч із історичними та архітектурними пам’ятниками та визначними пам’ятками:
Мечеть Аль-Фатіха (також відома як Ісламський центр Аль-Фатіха і Соборна мечеть Аль-Фатіха) – розташована в Манаме, найбільший храм Бахрейна і одна з найбільших мечетей у світі, здатна одночасно помістити в себе понад 7 000 віруючих. Величезний купол мечети зроблений із чистого скловолокна і вагою понад 60 т.
Храм Барбар (Barbar Temple) - знаменитий пам'ятник, розташований у місці Барбар, являє собою комплекс із трьох культових сооружень, датованих 3000-2000 рр. до н. е и расположенных одно над другим. На території комплексу збереглися руїни двох алтарей і природний джерело, що мав культове значення в епоху цивілізації Дільмун.
Форт Калат Аль-Бахрейн (Qulat Al Bahrain Site) – один із найбільших фортів країни (280 000 м2, висота – 8 м), розташований на північному узбережжі, можливо побудований на місці колишньої столиці держави Дільмун. «Португальський форт», датований 16 в., але на території знайдені руїни стародавніх міст, побудованих 4000-5000 років тому. Форт внесено до списку історичної спадщини ЮНЕСКО.
Будинок Сейяді (Seyadi House) - розташований в місті Муххарак, побудований в 1905 р. і представляє прекрасний образець місцевої архітектури та традицій.
Комплекс «Королівських могил» - розташований біля деревні А'алі, є грандіозним комплексом курганів, тут, згідно з пред'явленнями, також розташований некрополь древніх монархів.
Гора Джебель-ад-Дукхан ("Гора дима", 122 м) - сама висока точка острова, "скважина номер 1", навколо якої до цих пор висять десятки нафтодобувальних вершин. Недалеко від гори, посеред зовнішньої пустині, росте знамените місячне "Дерево Жизні" – вікове дерево, дивним чином живуче в пустині.
Нефтяной музей - розташований навколо "скважини номер 1", представляє історію нафтодобувної промисловості країни: безліч зразків обладнання, документів, старих фотографій і навіть робочої моделі нефтяної платформи.
Національний музей Бахрейна – розташований у Манаме, один із найбагатших музеїв у Персидському заливі. Тут представлені експонати, що охоплюють 7000-річну історію Бахрейна, а також роботи сучасних художників Бахрейна, експозиції скульптур і кераміки всіх епох, діораму, що зображує життя в епоху цивілізації Дільмун (4000 років до н. е.)
Музей жемчуга – розташований в зданіі першого Верховного Суду країни. Містний жемчуг вважався одним із кращих на Востоке - багатовікова історія цього процесу найшла своє відображення в експозиціях музею.
Центр народних ремесел в Аль-Джасра (Al Jasra Handicrafts Centre) – розташований у Манаме, відомий своїми майстерними традиційними тканинами та плетеними пальмовими виробами, а також фестивалями ремесел.
Мечеть Аль-Хаміз (Мечеть Аль-Хаміс) – один із найдавніших реліктів ісламу, датований 642 р.
Мост Кінг-Фахд-Козуей - міст, протяжністю 25 км, що з'єднує острів Бахрейн і Саудовскую Аравію. Більшість пересекає острів Умм-ан-Наасан, на території якого розташований невеликий заповідник.
Острів Аль-Мухаррак (Al Muharraq) – живописний історичний острів, розташований в декількох кілометрах східного острова Бахрейн. На острові збереглося кілька споруд з традиційною архітектурою - будинок шейха Іси бін Алі аль-Халіфа (XIX в, в 1869-1932 рр.. служив правительственной резиденцією), форти Абу-Махір (XVI в) і Калат-Арад (XVI в).
Заповідник Аль-Арин (Al-Areen Wildlife Park & ​​Reserve) - невеликий парк, розташований в 27 км від столиці, є останньою областю проживання багатьох місцевих тварин. - на площі всього в 8 кв.км вирощує понад 100 000 рослин і живе понад 500 видів тварин, включаючи аравійського орикса – редкий исчезающий вид сернобика.
Формула 1
З 2004 року на автодромі - Сахір, побудованому посеред пустині, проводиться Гран-при Бахрейна Формули-1. Гран-Прі Бахрейна є першим Гран-Прі в історії Формули-1, що пройшов на території Середнього Сходу. На трасі Сахір пройшло 5 Гран-при Формули-1, за двома перемогами в них тримали Фернандо Алонсо і Феліпе Масса, одну - Міхаель Шумахер.
Шопінг
Як і будь-яка арабська країна, Бахрейн рясніє традиційними ринками, на яких можна придбати все - від виробів місцевих майстрів до продуктів. Так, до популярних ринків належить Bab Al Bahrain – ринок у центрі Манами, що включає безліч лавок та магазинів, де продається одяг, ювелірні прикраси, спеції та багато іншого. Також у центрі столиці знаходиться Золотий Ринок (Gold Souq), що пропонує величезний вибір виробів із золота. Для бажаючих придбати гончарні вироби є спеціальний ринок Yatama Souq, розташований у місті Хамад. Чудові вироби із перлів, яким славиться Бахрейн, можна купити на перлинних фермах та аукціонах перлів. У Бахрейні є також і сучасні торгові комплекси, наприклад, у столиці Маннам це: Seef Mall, що включає понад 300 магазинів та бутіків, Yateem Centre та торгово-розважальний центр Bahrain City Centre. У святкові дні державні установи, банки, а також більшість магазинів закриті .

Основні курорти Бахрейну
Бахрейн – країна морських курортів. Найпопулярніші туристичні місця: столиця держави Манана, міста Аль-Заллак, Аль-Хамала, Мухаррак, острови Амвадж та Хавар.

Пляжі. У Бахрейні є як громадські, так і приватні пляжі, де також можна зайнятися водними видами спорту, наприклад, кайтсерфінгом або паддлбордінгом. Усі вони платні, але добре обладнані. На вас чекають парасольки, шезлонги, душові та кабінки для перевдягання. Пологій вхід у воду робить пляжі Бахрейну ідеальними для сімейного відпочинку з дітьми.

Громадські пляжі Бахрейну :
Пляж Marassi Beach (острів Амваж). Один з найпопулярніших пляжів - загальна довжина берегової лінії понад 2 км, демократична вартість входу, 2 динари з особи. Безкоштовно доступні лежаки, парасольки, відкритий душ, роздягальня, за додаткову плату – водні розваги для всієї родини: банан, флайборд, аквапарк на воді, водні мотоцикли. Шлях від більшості готелів Манами займе 20 хвилин на таксі, деякі готелі надають шатл до Марассі Біч безкоштовно.
Острови Аль-Дар та Джарада. Пляжний курорт на острові Аль-Дар пропонує вам відправитися в морські глибини на пошуки перлів і здійснити круїз до острова Джаради (Jarada), де можна позасмагати на білому піску та викупатися у чистих морських водах. Тут мешкає до 30 видів коралів та понад 200 видів риб. Милуватися дельфінами та кораловими рифами найкраще на світанку чи заході сонця.
Beach Culture на острові Амваж. Центр водного спорту The Natural Water Sports Centre, керований компанією Beach Culture та розташований на острові Амваж, є єдиним центром у Бахрейні, який видає міжнародні сертифікати для кайтсерфінгу, SUP серфінгу та йоги на воді. Ви можете записатися на курси, вибравши рівень початківця або просунутий. Заняття проходять як індивідуально, і у групі. Тут можна зайнятися вітрильним спортом, віндсерфінгом, каякінгом та іншими видами активного відпочинку.

Приватні пляжі Бахрейну:

У Бахрейні є готелі, яким належать пляжі першої лінії, більшість із них належать готельним ланцюжкам зі світовим ім'ям.
Пляж у Сітрі належить бахрейнському яхт-клубу, є одним із найкрасивіших пляжів на острові. Пляж відрізняється чистотою та наявністю чудового ресторану. На пляж можуть пройти лише учасники клубу, проте ви можете придбати одноденну перепустку.
Пляжний курорт Bahrain Coral Bay. На курорті Bahrain Coral Bay, розташованому на східному узбережжі Манами є все, що потрібно: пристань для яхт, пляж, розважальні заклади, зона для водного спорту, розкішний SPA салон і фітнес центр, а також ресторани. У вихідні на пляжі збирається особливо багато людей. Тут є кілька басейнів, прокат гідроциклів, надувних бананів та каяків.
Острів Хавар. Любителі дикої природи повинні відвідати острів Хавар, куди можна дістатися за 45 хвилин, вирушивши на поромі з пристані Аль-Дур Жетті (Al Dur Jetty). Архіпелаг Хавар є заповідником дикої природи, що має міжнародну важливість. На місцевому пляжі, що зберіг первозданний вигляд, ви можете поспостерігати за дельфінами та рідкісними птахами.

ВАЛЮТА

Бахрейнський динар (BHD) — національна валюта Бахрейн Королівства. Курс 1 USD = 2,65 –2,75 (BHD).
Обмінювати валюту можна у більшості банків, а також у спеціалізованих обмінних пунктах та приватних обмінних бюро. Широко використовуються кредитні картки провідних світових систем, хоча невеликі магазини, як і раніше, воліють мати справу лише з готівкою.

ЧАС
Часовий пояс GMT+3.
Різниця 1 годину вперед у зимовий час та 0 годин при переході на літній час.

МИТНІ ПРАВИЛА
При в'їзді до Бахрейну особам віком 18 років і старше без мита дозволено ввезти:
до 3 л міцних або 6 банок пива, 400 сигарет, 50 сигар та 250 г тютюну у відкритих пакетах. Заборонено ввезення та вивезення вогнепальної зброї, боєприпасів, наркотиків та нарковмісних медичних препаратів, літератури та відео, що суперечить нормам ісламу, коштовностей, не внесених до митної декларації, а також необроблених чи штучних перлів.
ДЕРЖАВНА МОВА
Офіційна мова - арабська, використовуються також англійська, фарсі та урду.
Англійська мова поширена.

ЗВ'ЯЗОК І ЕЛЕКТРИКА
Мобільний сектор представляють GSM-оператори: Batelco, VIVA, Zain.
Напруга в електромережі – 230 В, 50 Гц, у деяких місцях – 110 В, 60 Гц. Розетки триштиркові («англійські»). Рекомендуємо брати із собою перехідник. Його також можна купити у магазинах або взяти в адміністрації готелю.
ПОСОЛЬСТВА ТА КОНСУЛЬСТВА
Посольство України в Об'єднаних Арабських Еміратах (Королівство Бахрейн за сумісництвом)
Адреса: Abu Dhabi, Zone 1, Sector 34, 13th Street, Villa #4, P.O.Box 35572
Номер телефону: +9712 632 75 86
Номер гарячої лінії: +9715 04425313
Електронна адреса: emb_ae@mfa.gov.ua
Посилання на сайт: http://uae.mfa.gov.ua/ua

КОРИСНІ НОМЕРИ ТЕЛЕФОНІВ
Єдина служба порятунку – 999.
Дорожня поліція - 199
Кримінальна поліція - 992
Швидка - 112
Нещасні випадки – 990

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ
Розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях заборонено. Вживати спиртні напої можна у барах та ресторанах, а також у номері готелю.
Куріння можливе лише у спеціально відведених місцях.
Необхідно запитувати дозвіл у місцевих жителів, якщо хочете сфотографувати їх, жінок не варто фотографувати. Заборонено знімати військові та поліцейські об'єкти, будівлі посольств.
Для жінок при виході в місто рекомендується одяг, що закриває плечі та коліна, не просвічує і не облягає.

ГОДИННИК РОБОТИ МАГАЗИНІВ, БАНКІВ, МУЗЕЇВ
П'ятниця – вихідний день у всіх установах. Урядові організації працюють із суботи по вівторок з 7.00 до 14.15, у середу - з 7.00 до 14.00. Комерційні організації працюють із суботи по четвер з 7.00 до 12.00 та з 14.30 до 17.30.
Банки працюють: субота – середа з 7:30 до 12:00 та з 15:30 до 17:30.

СТИЛЬ І МОДА
У Бахрейні поширений вільний стиль одягу, проте це мусульманська країна, і одяг має відрізнятися скромністю, особливо за містом. У пляжному одязі можна відвідувати будь-які пляжні клуби, пляжні готелі, басейни. Легкий літній одяг доречний у більшу частину року. Светри та куртки можуть знадобитися протягом зимових місяців, особливо вечорами. Головні убори, засоби захисту шкіри від сонця та якісні сонячні окуляри рекомендуються при прямих сонячних променях.

ДЕРЖАВНІ СВЯТА
1 січня - Новий рік
1 травня - День праці
16 грудня - День незалежності, день сходження на престол покійного Еміра Іси бен Сальмана Аль-Халіфи
17 грудня - початок правління Короля Хамада бен Іси Аль-Халіфи
Свята з рухомою датою:
Священний місяць Рамадан у 2022 році – 2 квітня-2 травня
Ісламський Новий рік
Ашура (Пам'ять про мученицьку смерть імама Хусейна)
День народження пророка Мухаммеда
Ід-аль-фітр (Ураза Байрам), закінчення місяця Рамадан
День Арафа (прочани, що здійснюють Хадж, перебувають біля Арафа)
Свято жертвопринесення Ід-аль-Адха (Курбан-байрам)

Bahrain on map

+ 36°C

Save up to 50% on tours! Receive exclusive offers to your email.