We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. By browsing our website, you consent to our use of cookies and other tracking technologies.

Common description

Бразилію справедливо називають країною контрастів. Якщо в одній її частині йдуть дощі, то в іншій обов'язково світить сонце. У великих містах знаходяться найбільші західні концерни, а Амазонії деякі індіанські племена живуть у кам'яному віці. Це цілий світ у одній країні! Символ футболу та самби, казково красиве місто-мрія Ріо-де-Жанейро та непрохідні джунглі Амазонії, чудова кава та найвідоміший та видовищніший карнавал. Це країна екзотичної природи та життєрадісного населення, древніх індіанських традицій та колоритної колоніальної архітектури, пишних тропічних лісів та величних гір, багатомільйонних мегаполісів та чудових пляжів, бурхливих річок та пустельних плато, ревущих водоспадів та затишних тихих океанів. На вас чекає буйство фарб, емоцій, задоволень...
Ріо-де-Жанейро - головна визначна пам'ятка країни. Місто вдало розташоване на узбережжі Атлантики. Ріо втратив статус столиці в 1960 році - нею стало місто Бразиліа. Сучасна столиця – це широкі проспекти, сучасна архітектура, мальовничі бульвари та парки. Однак, що їй так і не вдалося відвоювати у Ріо-де-Жанейро - це симпатії туристів, які, як і раніше, їдуть до "міста чудес" на березі океану.

Географія та ландшафт. На півночі, заході та півдні Бразилія межує з усіма південноамериканськими країнами, крім Чилі та Еквадору: на півночі межує з французькою Гвіаною, Суринамом, Гайаною, Венесуелою та Колумбією; на заході – з Перу; на південному заході - з Болівією, Парагваєм, Аргентиною та Уругваєм. На сході – омивається Атлантичним океаном. Протяжність берегової лінії 3000 км. Територія Бразилії складає 8,512 млн кв. км. Центральну та південну частини країни займає Бразильське плоскогір'я (вища точка – гора Бандейра, 2.890 м), північну частину – Амазонська низовина та відроги Гвіанського плоскогір'я. На півдні Бразилії розташована низовина Пантаналу. Головні річки країни – Амазонка, Сан-Франсиско, Парана.

Столиця. Бразиліа.

Населення. Понад 190 млн. чоловік, 70% віком до 40 років.
Електрика. Електропостачання в Бразилії здійснюється змінним струмом з напругою 110 вольт у містах Ріо-де-Жанейро та Сан-Пауло, 220 вольт у м. Бразиліа.
Часовий пояс: Різниця з Москвою від 7 до 9 годин (Ріо-де-Жанейро -7 годин, Манаус - 8 годин, штат Акрі - 9 годин).

Державний устрій. Бразилія – федеративна республіка. Столиця – місто Бразиліа. Глава держави та уряду – президент. Вищий законодавчий орган - Національний конгрес (парламент), що з двох палат: федерального сенату і палати депутатів. В адміністративному відношенні Бразилія поділена на 26 штатів та федеральний столичний округ.
1 січня - новорічне свято, 20 січня - заснування міста Ріо-де-Жанейро, 25 січня - заснування міста Сан-Пауло, 21-24 лютого (2009 р.) - Карнавал, 10 квітня (2009 р.) - Страсна п'ятниця , 12 квітня (2009 р.) - католицький Великдень, 21 квітня - День пам'яті національного героя Бразилії Тірадентіса, 1 травня – Свято Праці, 22 травня – католицьке свято Corpus Christi, 3 червня – Свято тіла Христового, 7 вересня – День Незалежності, 12 жовтня – Явлення Богородиці, 2 листопада – День усіх Святих, 15 листопада – День проголошення Республіки, 25 грудня – Різдво.

Аеропортові збори. Збори для міжнародних та внутрішніх перельотів, як правило, включені у вартість авіаквитка.

Зв'язок. Телефонний код країни 55 (код столиці 61); код Ріо-де-Жанейро 21; код Сан-Пауло 11. Щоб зателефонувати в Україну з Бразилії, потрібно набрати 003 + код міста + номер телефону. Найдешевший спосіб - це телефонні картки, які зазвичай продаються в газетних кіосках, сувенірних лавках та кафе.

Національні ритми Бразилії. Бразильці вважаються наймузичнішою нацією на планеті, а музика - найбільш розвинене мистецтво цієї країни. Куди б Ви не вирушили, Ви скрізь побачите людей, які танцюють, співають або грають на музичних інструментах. Музика в Бразилії - це завжди свято, вона не відокремлена від танцю. Кожен із музичних жанрів, таких як пагода, самба, фрево, форро та ламбада, обов'язково супроводжуються відповідним танцем та піснею. Бразильська музика є змішання європейської (головним чином, португальської та іспанської), африканської та індіанської музики.
Наприклад, всесвітньо відома самба є змішанням іспанського болеро з африканськими ритмами. Самба вважається народним танцем і з 1917 року він став символом Бразилії.
Найбільш уславленою виконавицею пісень та танцю самба стала бразильська співачка Кармен Міранда (Carmen Miranda) – зірка багатьох голлівудських мюзиклів 30-х років. Потім у Ріо з'явилася пагоді – неформальна дворова самба, яку грали на маленькій чотириструнній гітарі та порожніх пивних банках, відбиваючи ритм ударами по столу. Стиль боса нова сформувався під впливом самби та північно-американської музики, особливо джазу у 1950-х роках. Танець супроводжувався мелодійнішими піснями. Ця музика асоціювалася з появою освіченого середнього класу та нової інтелігенції. Вибух нового стилю припав на 1960-1970 роки. Так званий тропікалізм увібрав у себе елементи боса нової та італійських балад, блюзу та північно-американського року. Бразильці і сьогодні продовжують створювати нові стилі та напрямки в музиці та вдосконалювати національні танці, вдало змішуючи традиційні ритми із сучасними музичними течіями.

Най-най в Бразилії...
Найдовша в Америці пляжна смуга (близько 7500 км)
Водоспад Ігуасу - одні з найпотужніших водоспадів у світі, його називають "7 чудом світу"
Найстаріший вулкан на планеті віком майже 2 млрд. років на Півночі Бразилії у басейні річки Жаманшин
Найдовшим вільно звисаючим сталактитом на планеті вважається величезний "кам'яний бурулька" в печерах Груга-ду-Жанелао, довжиною 12 метрів

Сlimate

Незважаючи на те, що для Бразилії переважно характерний спекотний клімат, тут представлено кілька кліматичних типів. На заході Амазонії екваторіальний вологий, на сході та прилеглих схилах Гвіанського та Бразильського плоскогір'я – субекваторіальний із посушливим періодом до 3-4 місяців, у центрі Бразильського плоскогір'я та Пантанале – субекваторіальний з великими амплітудами температур. На північному сході плоскогір'я випадають вкрай нерегулярно, це район частих і тривалих посух. На східній околиці - клімат тропічний пасатний, спекотний та вологий, з коротким посушливим сезоном та вираженою висотною поясністю у горах. На півдні плоскогір'я – постійно вологий клімат, тропічний на плато Парани та субтропічний у малопіднесених східних районах. Що стосується сезонів дощів, то для півночі країни - це період із січня по квітень, на північному сході - з травня по липень, а в районі Ріо-де-Жанейро та Сан-Пауло - з листопада по березень, коли за досить високої температури спостерігається висока вологість повітря.

Currency

Реал дорівнює 100 сентаво (1 USD дорівнює приблизно 2 BRL).

Brasil on map

Save up to 50% on tours! Receive exclusive offers to your email.