We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. By browsing our website, you consent to our use of cookies and other tracking technologies.

Common description

Королівство Саудівської Аравії – найбільша країна на Близькому
Сході та четверта за чисельністю населення серед країн Близького Сходу та Північної Африки. На 2020 населення Саудівської Аравії становить 35 мільйонів чоловік.

80% саудитів проживають у десяти великих міських центрах - Ер-Ріяді,
Джидді, Мецці, Медіні, Хуфуфі, Таїфі, Хубарі, Янбу, Дахрані, Даммамі.
Частину населення країни становлять іммігранти, у тому числі із Заходу, Індії та Азії. Вони живуть у містах Ер-Ріяд, Джидда, Янбу та Дахран.

Саудівська Аравія розділена на 13 адміністративних округів, раніше відомих як провінції, кожна з яких вирізняється своїми унікальними традиціями та культурою. Це округи Мекка, Ер-Ріяд, Східна провінція, Асір, Джизан, Медіна, Ель-Касім, Табук, Хаїль, Неджран, Ель-Джауф, Ель-Баха та округ на півночі Саудівської Аравії.

Державна релігія – іслам. Саудівську Аравію називають «країною двох святинь», тому що тут знаходяться два головні священні міста ісламу – Мекка та Медіна. Щороку країна приваблює мільйони мусульман, які приїжджають, щоб здійснити паломництво – хадж. Не мусульманам в'їзд до міст Мекки та Медини заборонено.

Information about visa

Для громадян України – необхідна електронна туристична віза, яку потрібно роздрукувати та мати для надання при перетині кордону. Вона видається терміном на 1 рік із правом знаходження максимум 90 днів при кожному в'їзді.

З 1 серпня знімається обмеження на в'їзд до Королівства Саудівська Аравія для власників туристичних віз, які пройшли вакцинацію. Їм не потрібно буде проходити обов'язковий карантин

Усі без винятку мандрівники повинні надати:
- оригінал сертифікату вакцинації, що підтверджує, що іноземці та особи без громадянства отримали повний курс вакцини, затвердженої МОЗ КСА (Pfizer/BioNTech, Oxford-AstraZeneca, Moderna - Johnson & Johnson – 1 доза), принаймні за 14 днів до прибуття;
- повинні заповнити "Форму реєстраційної інформації про імунізацію", знайдену за посиланням https://muqeem.sa/#?vaccine-registration/home;
- негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус, який зроблений не раніше ніж за 72 години до перетину державного кордону Саудівської Аравії (англійською або арабською мовою з мокрою печаткою). Діти віком до 8 років звільняються від ПЛР-тестування.
- скачати та зареєструватися в мобільному додатку «Tawakkalna», де надати свої особисті дані.

Наразі інші вакцини, схвалені ВООЗ для екстреного застосування, у т.ч. CoronaVac від Sinovac на території КСА не зізнаються.

За порушення карантинних правил передбачається покарання у вигляді штрафу у розмірі до 200 тис. САР (53,3 тис. дол. США), ув'язнення строком до 2 років або обидва покарання разом. У разі повторного порушення передбачено подвоєння суми штрафу. Іноземцям також передбачено покарання у вигляді депортації з країни із подальшою забороною на в'їзд до Королівства.

Сlimate

Більшість Саудівської Аравії знаходиться в спекотній і посушливій зоні. Температура січня в Ер-Ріяді коливається від 8С до 21С, а в Джід-де - від 19С до 29С. Температура липня в Ер-Ріяді - від 26С до 42С, а в Джідді - від 26С до 37С. Однак у горах взимку спостерігаються мінусові температури та сніг. Середньорічна норма опадів країни близько 70 мм.

Links

Національна валюта Саудівської Аравії - саудівський ріал (ر.س SAR), який дорівнює 100 халалам. У обігу знаходяться банкноти номіналом 1, 5, 10, 50, 100 та 500 ріалів, а також монети номіналом 1 та 2 ріалу, 1, 5, 10, 25 та 50 халалів.

Долар США дорівнює 3,75 ріала (фіксований курс).

Послуги обміну валюти пропонують усі банки Королівства. Пункти обміну працюють також в аеропортах, деяких торгових центрах та інших місцях по всій країні. Зазвичай банки відкриті з 09:30 до 16:30 із суботи по четвер. (Пункти обміну валюти часто працюють довше, хоча їхня комісія може бути вищою). Банкомати встановлені повсюдно, а кредитні картки, серед яких Visa, Master Card та American Express, приймаються по всій країні.
Багато компаній приймають також електронні платежі, наприклад Apple Pay.

Saudi Arabia on map

Save up to 50% on tours! Receive exclusive offers to your email.