We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. By browsing our website, you consent to our use of cookies and other tracking technologies.

Common description

Литва (літ. Lietuva), офіційна назва Литовська Республіка (літ. Lietuvos Respublika) - держава в Європі, на східному узбережжі Балтійського моря. На півночі межує з Латвією, на південному сході – з Білорусією, на південному заході – з Польщею та Калінінградською областю Росії. Західний кордон держави проходить Балтійським морем. Довжина морської берегової лінії – 99 км.
Столиця – Вільнюс.
Державний гімн Литви - "Tautiška giesmė" (переклад з літ. Національна пісня). Автор тексту та музики Вінцас Кудирка (літ. Vincas Kudirka) (1898).
Найбільші міста: Вільнюс, Каунас, Клайпеда, Шяуляй

Площа – 65,2 тис. кв. км.

Найвища точка – гора Юозапін (294 м).

Державна мова – литовська.

Основна релігія – католицтво.
Екстрені телефони:
Загальний інформаційний телефон – 118
Пожежна охорона - 01
Поліція - 02
Швидка допомога - 03
Дорожня поліція - 33-1168 (Вільнюс)
Технічна допомога на дорозі - (8-800) 00000, (8-22) 262-252
Єдиний телефон екстрених служб – 112 (доступний з мобільного телефону)

Код країни: +370

Сlimate

Клімат у Литві помірно м'який і змінюється в міру просування в глибину країни – від морського узбережжя до континентального в східних районах. Середня температура на узбережжі – 1,6 °C у січні та 17,8 °C у липні. У Вільнюсі середня температура становить 2,1 °C у січні та 18,1 °C у липні. Річна кількість опадів становить у середньому на узбережжі 717 мм та 490 мм у східних частинах країни.

Купальний сезон починається в середині червня і закінчується наприкінці серпня. Температура води в Балтійському морі у липні-серпні сягає +22–24 °C.

Currency

Євро

Lithuania on map

Save up to 50% on tours! Receive exclusive offers to your email.