Цей сайт використовує файли cookie для поліпшення функціональності, аналізу використання сайту, показу персоналізованого контенту, забезпечення функцій соціальних мереж і маркетингової діяльності. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie та інших технологій відстеження.

Загальний опис

Республіка Чилі – держава на південному заході Південної Америки. Межує з Аргентиною, Болівією та Перу. Територія країни витягнута вздовж узбережжя Тихого океану на 4300 км і зайнята переважно хребтами Анд (Головна Кордильєра Анд та Берегова Кордильєра), між якими лежить Поздовжня долина – головний економічний район країни. Ширина країни – від 15 до 355 км (загалом близько 180 км.). Висота Анд сягає 6880 м. Багато вулканів. Часті землетруси.

Офіційна мова: іспанська.
Столиця: Сантьяго (4,6 млн. жителів), який нещодавно був визнаний найбезпечнішою столицею Латинської Америки.

Площа території: 756,9 тис. кв. км. Крім континентальної частини включає численні тихоокеанські острови: о. Великодня (Полінезія), архіпелаг Хуан-Фернандес, Чілое та ін. Чилійські карти включають також відповідний сектор території Антарктиди (1250 тис. кв. км).
Населення: 15,02 млн осіб.

Основне населення – чилійці, їх понад 70 % метиси, 25 % нащадки європейців і близько 5 % індіанців (остання цифра дуже відносна, оскільки різні джерела вказують від 3 до 10 %, що пов'язані з високим рівнем асиміляції більшості індіанського населення) , з них – мапуче на півдні центральної частини країни та кечуа та аймара – на півночі. З нащадків європейців переважають іспанці, італійці, німці та хорвати. Острів Пасхи населений полінезійцями.

Міське населення: 85%.
Порівн. тривалість життя: 75,2 років.
Грамотність: 95,4%.
Релігія: католики - 90%, далі йдуть євангелісти, юдеї і т.д.

Адміністративний поділ: 13 областей (у т.ч. 1 – столична), які складаються з 40 провінцій.
Глава держави – президент, який обирається загальним голосуванням на 4 роки, без права переобрання.
Вищий законодавчий орган – двопалатний Національний Конгрес, що складається із Сенату та Палати депутатів.
За загальним рівнем розвитку займає 25 місце серед 47 найбільш розвинених держав світу
Є єдиною країною Латинської Америки, де останніми роками немає погіршення соціальних умов.
Є найменш корумпованою країною Латинської Америки.
Середньорічний дохід душу населення: 4492 доларів.

Клімат

Тропічний пустельний на півночі, середземноморський у центрі та помірний океанічний на півдні. Природа дуже різноманітна. На півночі знаходиться найпосушливіша у світі пустеля Атакама, в центральній частині – вічнозелені чагарники та ліси і на півдні – густі листяні та хвойні ліси.

Валюта

Грошова одиниця – чилійське песо.

Чилі на карті

Заощаджуйте до 50% на турах! Отримуйте ексклюзивні пропозиції на ваш email.