Цей сайт використовує файли cookie для поліпшення функціональності, аналізу використання сайту, показу персоналізованого контенту, забезпечення функцій соціальних мереж і маркетингової діяльності. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie та інших технологій відстеження.

Загальний опис

Королівство Саудівської Аравії – найбільша країна на Близькому
Сході та четверта за чисельністю населення серед країн Близького Сходу та Північної Африки. На 2020 населення Саудівської Аравії становить 35 мільйонів чоловік.

80% саудитів проживають у десяти великих міських центрах - Ер-Ріяді,
Джидді, Мецці, Медіні, Хуфуфі, Таїфі, Хубарі, Янбу, Дахрані, Даммамі.
Частину населення країни становлять іммігранти, у тому числі із Заходу, Індії та Азії. Вони живуть у містах Ер-Ріяд, Джидда, Янбу та Дахран.

Саудівська Аравія розділена на 13 адміністративних округів, раніше відомих як провінції, кожна з яких вирізняється своїми унікальними традиціями та культурою. Це округи Мекка, Ер-Ріяд, Східна провінція, Асір, Джизан, Медіна, Ель-Касім, Табук, Хаїль, Неджран, Ель-Джауф, Ель-Баха та округ на півночі Саудівської Аравії.

Державна релігія – іслам. Саудівську Аравію називають «країною двох святинь», тому що тут знаходяться два головні священні міста ісламу – Мекка та Медіна. Щороку країна приваблює мільйони мусульман, які приїжджають, щоб здійснити паломництво – хадж. Не мусульманам в'їзд до міст Мекки та Медини заборонено.

Інформація про візу

Для громадян України – необхідна електронна туристична віза, яку потрібно роздрукувати та мати для надання при перетині кордону. Вона видається терміном на 1 рік із правом знаходження максимум 90 днів при кожному в'їзді.

З 1 серпня знімається обмеження на в'їзд до Королівства Саудівська Аравія для власників туристичних віз, які пройшли вакцинацію. Їм не потрібно буде проходити обов'язковий карантин

Усі без винятку мандрівники повинні надати:
- оригінал сертифікату вакцинації, що підтверджує, що іноземці та особи без громадянства отримали повний курс вакцини, затвердженої МОЗ КСА (Pfizer/BioNTech, Oxford-AstraZeneca, Moderna - Johnson & Johnson – 1 доза), принаймні за 14 днів до прибуття;
- повинні заповнити "Форму реєстраційної інформації про імунізацію", знайдену за посиланням https://muqeem.sa/#?vaccine-registration/home;
- негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус, який зроблений не раніше ніж за 72 години до перетину державного кордону Саудівської Аравії (англійською або арабською мовою з мокрою печаткою). Діти віком до 8 років звільняються від ПЛР-тестування.
- скачати та зареєструватися в мобільному додатку «Tawakkalna», де надати свої особисті дані.

Наразі інші вакцини, схвалені ВООЗ для екстреного застосування, у т.ч. CoronaVac від Sinovac на території КСА не зізнаються.

За порушення карантинних правил передбачається покарання у вигляді штрафу у розмірі до 200 тис. САР (53,3 тис. дол. США), ув'язнення строком до 2 років або обидва покарання разом. У разі повторного порушення передбачено подвоєння суми штрафу. Іноземцям також передбачено покарання у вигляді депортації з країни із подальшою забороною на в'їзд до Королівства.

Клімат

Більшість Саудівської Аравії знаходиться в спекотній і посушливій зоні. Температура січня в Ер-Ріяді коливається від 8С до 21С, а в Джід-де - від 19С до 29С. Температура липня в Ер-Ріяді - від 26С до 42С, а в Джідді - від 26С до 37С. Однак у горах взимку спостерігаються мінусові температури та сніг. Середньорічна норма опадів країни близько 70 мм.

Валюта

Національна валюта Саудівської Аравії - саудівський ріал (ر.س SAR), який дорівнює 100 халалам. У обігу знаходяться банкноти номіналом 1, 5, 10, 50, 100 та 500 ріалів, а також монети номіналом 1 та 2 ріалу, 1, 5, 10, 25 та 50 халалів.

Долар США дорівнює 3,75 ріала (фіксований курс).

Послуги обміну валюти пропонують усі банки Королівства. Пункти обміну працюють також в аеропортах, деяких торгових центрах та інших місцях по всій країні. Зазвичай банки відкриті з 09:30 до 16:30 із суботи по четвер. (Пункти обміну валюти часто працюють довше, хоча їхня комісія може бути вищою). Банкомати встановлені повсюдно, а кредитні картки, серед яких Visa, Master Card та American Express, приймаються по всій країні.
Багато компаній приймають також електронні платежі, наприклад Apple Pay.

Саудівська Аравія на карті

Заощаджуйте до 50% на турах! Отримуйте ексклюзивні пропозиції на ваш email.