Цей сайт використовує файли cookie для поліпшення функціональності, аналізу використання сайту, показу персоналізованого контенту, забезпечення функцій соціальних мереж і маркетингової діяльності. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie та інших технологій відстеження.

Загальний опис

Литва (літ. Lietuva), офіційна назва Литовська Республіка (літ. Lietuvos Respublika) - держава в Європі, на східному узбережжі Балтійського моря. На півночі межує з Латвією, на південному сході – з Білорусією, на південному заході – з Польщею та Калінінградською областю Росії. Західний кордон держави проходить Балтійським морем. Довжина морської берегової лінії – 99 км.
Столиця – Вільнюс.
Державний гімн Литви - "Tautiška giesmė" (переклад з літ. Національна пісня). Автор тексту та музики Вінцас Кудирка (літ. Vincas Kudirka) (1898).
Найбільші міста: Вільнюс, Каунас, Клайпеда, Шяуляй

Площа – 65,2 тис. кв. км.

Найвища точка – гора Юозапін (294 м).

Державна мова – литовська.

Основна релігія – католицтво.
Екстрені телефони:
Загальний інформаційний телефон – 118
Пожежна охорона - 01
Поліція - 02
Швидка допомога - 03
Дорожня поліція - 33-1168 (Вільнюс)
Технічна допомога на дорозі - (8-800) 00000, (8-22) 262-252
Єдиний телефон екстрених служб – 112 (доступний з мобільного телефону)

Код країни: +370

Клімат

Клімат у Литві помірно м'який і змінюється в міру просування в глибину країни – від морського узбережжя до континентального в східних районах. Середня температура на узбережжі – 1,6 °C у січні та 17,8 °C у липні. У Вільнюсі середня температура становить 2,1 °C у січні та 18,1 °C у липні. Річна кількість опадів становить у середньому на узбережжі 717 мм та 490 мм у східних частинах країни.

Купальний сезон починається в середині червня і закінчується наприкінці серпня. Температура води в Балтійському морі у липні-серпні сягає +22–24 °C.

Валюта

Євро

Литва на карті

Заощаджуйте до 50% на турах! Отримуйте ексклюзивні пропозиції на ваш email.