Цей сайт використовує файли cookie для поліпшення функціональності, аналізу використання сайту, показу персоналізованого контенту, забезпечення функцій соціальних мереж і маркетингової діяльності. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie та інших технологій відстеження.

Загальний опис

Куба - архіпелаг, що складається з 1600 островів та острівців загальною площею 110 860 кв.км., у західній частині Карибського моря. Входить до складу країн Карибського басейну. Населення понад 11 млн. чоловік. Столиця Гавана. Мова іспанська.

Географічне розташування: Республіка Куба розташована на островах Куба, Хувентуд та ще більш ніж на 1600 дрібних островах в Атлантичному океані. Займає територію 110,9 тис. кв. Омивається водами Атлантичного океану та Карибського моря. Острів Куба – найбільший у Карибському регіоні, довжина – 1250 км, ширина від 31 до 191 км. Західна та центральна частина Куби переважно рівнинна, на південному сході масив Сьєрра-Маестра (висота до 1972 м). Основна річка – Кауто, озер немає. Рослинність - савани, ліси (головним чином горах), мангри (низовинні узбережжя). Заповідники: Ель-Кабо, Купелль та ін; резервати: Сьєнага-де-Сапата, Сьєнага-де-Ланьєр.

Загальний опис: блакитні води океану і коралові рифи, лагідне сонце і білосніжний пісок берега, фантастичний підводний світ і казкові птахи, п'янкий запах орхідей і крокодилячі розплідники, буйство фарб сходів і захід сонця, непрохідні ліси і пальми. у сталактитових печерах, архітектура старовинних міст і фортець, буйні веселощі нічного міста та вишукана строгість шикарних готелів, дим кубинської сигари, аромат коктейлю Дайкірі, стрункі мулатки - все це Куба! Так, Куба – екзотична. Танцюючий острів кохання. Острів чоловіків, чиї тіла гнучкі і сильні, і жінок, чия кров гаряча, а шкіра прохолодна, як кокосове молоко, чиї погляди такі відверті. Найпрозаїчніша людина, потрапляючи сюди, стає трохи поетом і сюрреалістом. Кожного тут чекає незвичайна романтична пригода. Ну а навіщо ж інакше їдемо ми до далеких країн, як не за враженнями?!
Державна мова: офіційна мова іспанська. У курортних зонах широко використовується англійська, німецька, італійська.
Куба розташована в тропічному поясі земної кулі. Середня температура повітря з жовтня до березня – 28°-32°C і з квітня до вересня 35°-37°C. Температура води відповідно з жовтня до березня – 24°-25°C і з квітня до вересня 27°-29°C. Сезон дощів на Кубі припадає на період березень-квітень та жовтень-листопад, щоправда тропічний дощ проливається протягом 5-10 хвилин, а через дві години під палючим сонцем стає сухим.
Основу раціону кубинців складають – рис та чорна квасоля, овочеві салати, маніока у часниково-лимонному соусі, свинина та курчата. Кубинці не дуже люблять рибу і досить погано готують страви з креветок та омарів. Якщо хочете випробувати їх, шукайте невеликі спеціалізовані ресторанчики. Спробуйте знамените 'креольське ахіко' – ситна страва, що готується зі свинини та різноманітних овочів. Радимо вам також скуштувати подрібнене м'ясо тасахо і кубинську тушковану курку. З екзотичних страв запам'ятовуються черепаш'я ('тартуга') та крокодиляче м'ясо, черепаші яйця. Кубинці люблять фрукти, їх безліч і вони завжди свіжі. Дуже смачні манго та банани. Печені банани 'platanos' у кубинській кухні мають африканське походження. Легка закуска до аперитиву 'чатинос' готується також з урахуванням цих 'платанос'. Цікава страва під назвою fufu - це банани, змішані з іншими інгредієнтами. У кафе вам завжди подадуть свіжі фруктові соки. Не можна не згадати знаменитих на весь світ кубинських лангустів. Лангустов пропонують скрізь. Як правило, ціна на цей делікатес скрізь стабільна - 10 $, проте, якщо ви їх вже наїлися вдосталь - вам їх все одно запропонують, але вже по 5 $. Найпопулярнішим алкогольним напоєм є ром. Найзнаменитіша марка рому – Havana Club. Існує три сорти: Carta Oro (золотий), Carta Blanca (білий) та Anejo (старий), які різняться за витримкою. Улюблений ром кубинців – Anejo (близько 8$ за пляшку). Непогане на смак та кубинське пиво.

Чайові: на Кубі прийнято платити чайові у розмірі 5-15% вартості послуг. Носії, покоївці в готелі дають 1 USD.

Магазини: як сувеніри з Куби можна привести чорний корал та прикраси з нього, вироби з панцира черепахи (особливо браслети та шпильки). При купівлі виробів з крокодилової шкіри вимагайте у продавця ліцензію на вивезення, інакше цей сувенір буде вилучений під час проходження митного контролю. Хорошим подарунком із Куби буде також тумбадора чи бонго – ударні музичні інструменти, які використовуються в африканських мелодіях. Інший подарунок – гуаябера, сорочка, яку носять у тропіках офіційні особи. І, зрозуміло, не можна залишити без уваги сигари і ром. Продукти харчування краще купувати у магазинах чи супермаркетах. У магазинах INTUR tiendas можна купити за валюту їжу, одяг, медикаменти, електроніку та сувеніри. Вам, напевно, доведеться користуватися валютними магазинами, тому що за песо можна купити тільки книги та медикаменти.

Напруга в мережі: напруга у мережі 110/120 V, 60 Hz. Потрібні адаптери для плоских розеток.

Митні правила: дозволено безмитне ввезення сигарет – 200 шт., або тютюну – 250 г, парфумерії, медикаментів, предметів домашнього вжитку – у межах особистих потреб, аудіо-, відео- та фотоапаратури – по одному предмету кожного найменування на людину. Заборонено ввезення: автомашин, мотоциклів та запасних частин до них, порнографії, ліків без вказівки марки заводу-виробника. Заборонено вивіз: співочих та екзотичних птахів, кори та деревини цінних порід, шкіри та пір'я екзотичних тварин та птахів, культурних цінностей. При виїзді із країни стягується митний збір.

Валюта

Грошова одиниця – кубинський песо, що дорівнює 100 сентаво (Курс на 01 жовтня 2004 року: 21 CUP = 1 USD). Повсюдно на Кубі приймаються долари США, тому бажано мати з собою більше дрібних купюр. При здачі Вам можуть дати так званий песо, що конвертується. Цей вид песо дорівнює долару: 1:1. Це нова кубинська банкнота, яка не має нічого спільного з дерев'яним кубинським песо. Щоб не потрапити в халепу – на конвертованому песо має бути написано convertible (конвертований). Як правило, їх дають дрібними купюрами в 1, 5, 10 песо. Конвертована кубинська металева монета розмінна ходить нарівні з американськими центами. Часто дають здачу і тими та іншими.
На Кубі приймаються основні міжнародні картки VISA, MASTER, DINNER CLUB. Кредитні картки, видані будь-яким банком США, до сплати не приймаються.

Куба на карті

Заощаджуйте до 50% на турах! Отримуйте ексклюзивні пропозиції на ваш email.