Цей сайт використовує файли cookie для поліпшення функціональності, аналізу використання сайту, показу персоналізованого контенту, забезпечення функцій соціальних мереж і маркетингової діяльності. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie та інших технологій відстеження.

Загальний опис

Республіка Єгипет – держава на Північному Сході Африки та на Синайському півострові в Азії. Омивається Середземним та Червоним морями.

Офіційна мова – арабська. Державна релігія – іслам. Глава держави – президент. Законодавчий орган – однопалатні Народні збори. Столиця – Каїр.

Місцевий час відповідає київському (GMT +2:00).

Телефон
У приватних телефонних бюро трихвилинна розмова (вона вважається мінімальною) коштує 25 – 36 єгипетських фунтів. Переговори з автомату не набагато дешевші. Для дзвінка до України, наберіть 0038+код міста+номер абонента.

Кухня та ресторани
Занадто спокусливо все, що можна спробувати лише тут. Де ще Вам запропонують мочений горох-нут чи хумус – розварені боби з кунжутом та прянощами? Однак, що можна робити сміливо – це замовляти в ресторанах курей арабською, баранину по-єгипетськи, баранину по-каїрськи. Важливо не запивати все це сирою водою, а пити тут увесь час хочеться, оскільки - жарко. Національним напоєм єгиптян було пиво, але зараз його тут не люблять, як і інші спиртні напої, тому вони дуже дорогі, 50 г горілки може коштувати 8 доларів США, пляшка найдешевшого вина в ресторані 12 доларів США.

Магазини та сувеніри
Єгипет – торговельний рай. Магазини відкриті з 10:00 до 22:00. Відпочивають лише в неділю. Але не знають відпочинку численні торгові лавки, де можна купити те саме, що у солідному торговому центрі, але значно дешевше. При цьому можна поторгуватися та збити ціну ще нижче. З Єгипту везуть зазвичай шкіряні вироби, вовняні та бавовняні речі, килими ручної роботи, коштовності, вази та знамениті єгипетські олії.

Чайові
Місцеве населення дуже любить чайові – тут їх називають "бакшиш" – становлять 5% вартості послуг. Носильникам у готелях прийнято давати 1-2 фунти, офіціантам 2-5 фунтів.

Інформація про візу

Для оформлення візи туристу необхідний лише закордонний паспорт. Віза одноразова та дійсна 30 днів. Турист отримує її в аеропорту, сплативши 15 доларів США за кожний паспорт.

Клімат

Клімат у Єгипті теплий та сухий. Єгиптяни не знають, що таке сніг, сира осінь чи дощова весна. Сонячних днів тут більше, ніж у якомусь іншому куточку земної кулі.
Дощів у Єгипті майже не буває, тому можна не обтяжувати свій багаж парасолькою та плащем. Але светр і легку куртку прихопити варто: вони знадобляться увечері. Хоча вдень тут, звісно, ​​спекотно, у Хургаді стовпчик термометра часом сягає 50°С. Прохолодніше восени та навесні – ці пори року вважаються найкращими для відпочинку на узбережжі Червоного моря.

Валюта

Національна валюта Єгипту є єгипетський фунт. В одному фунті – 100 піастрів. У обігу банкноти 100, 20, 10, 5, 1 половина та чверть єгипетського фунта. Монети: 10, 5 піастрів, а також зовсім дрібні - 20, 10, 5, 2, 1 мілієм (тисячна частина фунта). Папірці майже однакові за розміром і тому їх легко сплутати, особливо 50 піастрів і 50 фунтів. Тож будьте уважні. Валюту можна обміняти в аеропортах, банках, готелях. Долар США приблизно дорівнює 5 єгипетським фунтам. Обмін валюти проводиться у всіх банках та пунктах обміну при готелях. Багато банків працюють без вихідних, але є й такі, що відпочивають у п'ятницю та неділю. Міняти валюту слід до обіду: о 14:00 банки закриваються. Великі готелі та центри туризму приймають кредитні картки EURO/MASTER CARD.

Єгипет на карті

Заощаджуйте до 50% на турах! Отримуйте ексклюзивні пропозиції на ваш email.