Цей сайт використовує файли cookie для поліпшення функціональності, аналізу використання сайту, показу персоналізованого контенту, забезпечення функцій соціальних мереж і маркетингової діяльності. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie та інших технологій відстеження.

Загальний опис

Норвегія - країна гір, фіордів та льодовиків. Дві потужні стихії – водна та земна – зіткнулися на крайній півночі, поборолися, посперечалися та створили найкрасивішу країну гір та фіордів. Узбережжя Норвегії простягається на багато кілометрів, починаючи з ідилічного архіпелагу на півдні і закінчуючи суворими скелястими берегами на півночі. На Європейському континенті Вам навряд чи вдасться знайти найкраще місце для пішохідних прогулянок, катання на лижах чи глибоководній рибалці. До того ж, переваги «країни опівнічного сонця» не обмежуються однією красою природи: гостинні жителі, пам'ятки стародавньої історії та нескінченні літні дні змусять Вас повертатися сюди знову і знову.
Столиця – Осло.

Державний гімн Норвегії - "Ja, vi elsker dette landet" (переклад з норв. "Так, ми любимо цей край"). Автор тексту - Бйорнстьєрне Бйорнсон (норв. Bjørnstjerne Bjørnson) (1859), автор музики - Рікард Нурдрок (норв. Rikard Nordraak) (1864).
Норвегія розташована на півночі Європи, в західній частині Скандинавського півострова. Омивається на півночі Північним Льодовитим океаном (Баренцеве море), на північному сході межує з Росією, Фінляндією та Швецією, на сході – зі Швецією. На півдні протока Скагеррак відокремлює її від Данії, на заході країна омивається Північним морем.
Державна мова: норвезька (ріксмол, або букмол; і лансмол, або нюнок). Широко використовується англійська.

Часовий пояс: UTC+1.

Клімат

Норвегії притаманний сприятливий клімат із прохолодним літом та відносно м'якою зимою. Середня температура січня 0 ° С характерна для південного і західного узбережжя, тоді як у внутрішніх районах вона знижується до -4 ° С і менше. У липні середні температури узбережжя бл. 14 ° С, а у внутрішніх районах - бл. 16°, але бувають і вище.

Валюта

Норвегія не входить до зони євро та зберігає національну валюту. Норвезька крона (NОК) дорівнює 100 ері. Обмінювати валюту можна в будь-якому банку чи поштовому відділенні, а також у відділеннях банку на залізничному вокзалі та в аеропорту Осло.

Норвегія на карті

Заощаджуйте до 50% на турах! Отримуйте ексклюзивні пропозиції на ваш email.