Цей сайт використовує файли cookie для поліпшення функціональності, аналізу використання сайту, показу персоналізованого контенту, забезпечення функцій соціальних мереж і маркетингової діяльності. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie та інших технологій відстеження.

Загальний опис

Тропічний рай – Малайзія, що є справжньою скарбницею різних культур та доброзичливих людей, екзотичної кухні, чарівних фестивалів, величезних сіл та сучасних хмарочосів.
Малайзія багата на цікаві культурні традиції – це вигадливі свята, пишні костюми, унікальне мистецтво та ремесла, танці, їжа та архітектура.

Географічне положення: територія Малайзії складається із двох частин, розділених Південно-Китайським морем на відстані понад 600 км. Це Західна Малайзія (південь півострова Малакка) та Східна Малайзія (штати Саравак та Сабах на території острова Борнео). На загальній площі 330 000 кв. км. мешкає 23 млн. осіб.

Релігія: офіційна релігія Малайзії – іслам суннітського штибу, його сповідують 53% населення. Проте в країні оголошено свободу віросповідання, тому нерідко на невеликій площі можна побачити мечеть, що стоять поруч, індійський храм, буддійську пагоду і християнську церкву. Сьогодні християни становлять 10 – 12% від населення Малайзії, більшість їх – китайці. Сам іслам у Малайзії не надто "чистий", у ньому відчувається вплив споконвічної релігії цієї країни – анімізму, а шамани-анімісти, у свою чергу, охоче включають у свої заклинання вірші з Корану.

Мова: малайська, належить до аустронезійської групи мов. Вона розпадається на безліч місцевих діалектів, і всього малайською говорять близько 15 мільйонів людей.

Зв'язок: система зв'язку в країні сучасна і добре організована. Міжнародні дзвінки здійснюються з готелів (найдорожчий варіант), з вуличного карткового телефону-автомата або з пункту телефонного зв'язку компанії Телеком. Для дзвінка до Малайзії необхідно набрати 8 – 10 – 60 (код Малайзії) – код міста – номер абонента.

Час: київський +5 (влітку) +6 (взимку)

Напруга: 220 V, але трироз'ємна розетка - необхідні адаптери.

Покупки: в малайзійських магазинах можна купити все, що необхідно, а також найнесподіваніші речі, які допоможуть Вам зберегти пам'ять про перебування в Малайзії: рідкісну дивовижу колоніальних часів, ексклюзивний дорогий одяг або хитромудру річ, зроблену місцевим народним умільцем. Якщо Ви шукаєте щось споконвічно малазійське, то не помилитеся, купивши вишукані вироби з міді та олова – всілякі кільця для серветок, декоративні таці, дивовижні по красі кружки, кубки, вази, столові прилади або батік (вручну розписану місцевими художниками тканина) та вироби із нього.
Широкий вибір дорогоцінного каміння у вишуканих оправах, дерев'яні та глиняні вироби, які в кожному штаті обробляються по-різному.

Традиційним сувеніром вважаються барвисті повітряні змії. У магазинах продаються мініатюрні змії, втім можна купити і справжнього великого змія – було б місце в літаку та дозвіл на вивіз. Крім різного побутового начиння, скриньок у магазинах продаються щури – криві малайські ножі. Купуючи їх, слід пам'ятати, що в аеропортах поліція може вимагати здати їх на час польоту на зберігання пілотам. На Борнео продаються статуетки місцевих парфумів та мисливські трубки зі стрілами.
Це лише деякі з чудових сувенірів, які можна придбати у Малайзії.
Особливо привабливі магазини безмитної торгівлі, що знаходяться у всіх містах, що мають аеропорти, та портах країни. Крім цього, два острови, Лангкаві та Лабуан, оголошені зонами безмитної торгівлі.

Етикет: у Малайзії немає приватних пляжів. Тому відпочинок топлес або взагалі без одягу не вітається. Щодо жінок, то вони заздалегідь повинні підготуватися, щоб не виглядати і не поводитися зухвало, особливо за межами туристичних зон. Жінки можуть одягати все, що рекламують західні журнали, але у мечетях чи віддалених малайських селах їм слід з'являтися у скромнішому одязі. Щоб через незнання не зачепити почуття місцевих жителів, рекомендується знімати взуття перед відвідуванням будинків та храмів. При відвідуванні релігійних закладів необхідно одягати скромний одяг, що закриває руки та ноги. У деяких храмах видають спеціальне взуття та хустки.
Гостям у Малайзії зазвичай пропонують напої, відмовлятися від них дуже неввічливо. Жінок тут найчастіше вітають кивком голови та посмішкою. Рукостискання можливе, тільки якщо жінка сама простягає руку. Традиційне вітання "салам" виглядає як не дуже сильний потиск рук обома руками. Ніколи не вказуйте на предмет чи людину вказівним пальцем. Для цього використовується великий палець руки, решта пальців зігнута. Ніколи не беріть їжу та не передавайте нічого лівою рукою. Традиційно вона в цій країні використовувалася для гігієнічних цілей і передати комусь щось лівою рукою означає смертельно його образити. Голова людини вважається в Малайзії священною, і торкатися її не можна. Тому не намагайтеся за нашою традицією погладити малазійську дитину по голові.

Інформація про візу

Для перебування у Малайзії менше 30 днів віза для громадян України не потрібна. Закордонний паспорт має бути дійсним мінімум півроку на момент перебування у країні. При в'їзді до Малайзії необхідно заповнити імміграційну картку (відривний талон зберігається та пред'являється при виїзді) та сплатити реєстраційний збір (близько 10 дол. США).

Клімат

Малайзія розташована у кліматичній зоні внутрішніх тропіків. У глибині країни температура не опускається нижче 20°С. Добові перепади температур (+32 ° С після полудня, +22 ° С вночі) перевищують річні. У горах нічна температура помітно нижча за денну. Вологість повітря в Малайзії дуже висока: вона становить близько 80%, а сезон дощів перевищує 90%. Об'єм опадів залежить від мусонних вітрів, які влітку дмуть із південного заходу, а взимку – з північного сходу. Змінювані напрямки вітрів пояснюють кліматичні відмінності східної та західної частин узбережжя півострова Малакка. Західне узбережжя слабо обдуває літній південно-західний мусон, приносячи з собою рідкісні дощі із Суматри, північно-східний мусон приносить зиму з відкритого моря на східне узбережжя, де починаються затяжні зливи. У штатах Сабах та Саравак опади також йдуть увесь рік; сильні грозові дощі продовжуються по 2-3 дні. Між жовтнем та лютим дуже сильні дощі йдуть у прибережних областях Сандакану та Кучингу.

Валюта

Національна грошова одиниця Малайзії – рінггіт (позначається RM). Місцеві жителі часто називають рінггіт малазійським доларом та позначають ціни $M. Один рінггіт складається із ста сінів. Але основна частина населення, як і раніше, все розраховує в доларах США.

Малайзія на карті

Заощаджуйте до 50% на турах! Отримуйте ексклюзивні пропозиції на ваш email.