Цей сайт використовує файли cookie для поліпшення функціональності, аналізу використання сайту, показу персоналізованого контенту, забезпечення функцій соціальних мереж і маркетингової діяльності. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie та інших технологій відстеження.

Загальний опис

Естонія (ест. Eesti), офіційна назва - Естонська Республіка (ест. Eesti Vabariik) - держава на північному сході Європи, на східному узбережжі Балтійського моря. Межує з Росією, Латвією. На півночі омивається Фінською затокою, на заході – Балтійським морем. Естонії належить понад 1500 островів, найбільшими з яких є Сааремаа та Хійумаа. Рельєф переважно рівнинний із великою озерною мережею.
Столиця - Таллінн.
Державний гімн Естонії - "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm" (переклад з ест. Моя батьківщина, моє щастя і радість). Автор тексту Йохан Вольдемар Янсен (ест. Johann Voldemar Jannsen) та музики Фредрік Паціус (ест. Friedrich (Fredrik) Pacius) (1848).
Державна мова: естонська. Широко поширені - англійська, російська, фінська та німецька.
Митні обмеження: Дозволено безмитне ввезення: міцних алкогольних напоїв - 1л, пива - 10л, цигарок - 200 шт., або сигар - 20 шт., або тютюну - 250 г., промислових товарів для особистого користування - у розмірі не більше 5000 крон; продовольчих товарів – всього вагою не більше 10 кг, у тому числі сумарна вага кави, чаю, спецій, насіння тощо. не повинен перевищувати 3 кг.
Напруга в мережі: 220V

Години роботи установ: Банки відкриті з 9 до 18 год у будні. Деякі банки працюють у суботу у першій половині дня. Вихідний – неділя.

Магазини працюють з 9 до 18 год (деякі - до 20 год) по буднях і з 9 до 15 год (деякі - до 18 год) по суботах. Супермаркети та магазини у курортних районах зазвичай відкриті з 10 до 20 год.

Код країни: +372

Екстрені телефони:
Поліція – 110
Пожежна служба та швидка допомога - 112

Клімат

Помірний, перехідний від морського до континентального. Опадів випадає до 700 мм. на рік, переважно в осінньо-зимовий період (кінець літа також часто буває дощовим). Через вплив морських повітряних мас погода досить мінлива, і часто може змінюватися по кілька разів на день, особливо навесні та восени.

Завдяки мілководді, вода в морі та озерах швидко прогрівається і в липні доходить до +20-24 С, пляжний сезон триває з початку червня до кінця серпня. Найкращий час для відвідування країни – з початку травня до середини вересня.

Валюта

Євро. У багатьох готелях, ресторанах і магазинах приймаються до оплати всі види кредитних карток, також поширені банкомати. Більшість банків обслуговує дорожні чеки, в магазинах та готелях їх приймають неохоче (перевага надається "Eurocheque").

Естонія на карті

Заощаджуйте до 50% на турах! Отримуйте ексклюзивні пропозиції на ваш email.