Цей сайт використовує файли cookie для поліпшення функціональності, аналізу використання сайту, показу персоналізованого контенту, забезпечення функцій соціальних мереж і маркетингової діяльності. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie та інших технологій відстеження.

Загальний опис

Ямайка - третій за площею острів (10 991 км²) у складі Великих Антильських островів, розташований на південь від Куби та на захід від Гаїті. Протяжність острова із заходу Схід 225 км, з півночі на південь — від 35 до 82 км, довжина берегової лінії — 1022 км. Скелястий, слабо розчленований північний берег відомий Ямайською Рів'єрою (вузька смуга піщаних пляжів). Сильно розчленований південний берег має гарні гавані, але облямований рифами.

Більшість території Ямайки лежить на вапняковому плато, висотою 500—1000 м, а місцями й вище. На сході острова - гори Блу-Маунтін, висотою до 2256 м. Вздовж південних і західних узбереж - алювіальні низовини.

Кінгстон - столиця і головний порт Ямайки, заснований в 1693 році. Місто отримало статус столиці, коли острів отримав незалежність у 1962 році. Місто розташоване в природній гавані, захищене довгою і вузькою протокою Палісадос, що з'єднує Порт-Ройял і міжнародний аеропорт з іншими частинами острова. Кінгстон найбільше англомовне місто у всьому карибському регіоні. Бідні квартали Кінгстона - батьківщина музики в стилі реггі, що розвивався на основі музики ска - суміші африканських, європейських та латиноамериканських мотивів. Місто складається з двох частин – історичного центру та Нового Кінгстона.

Інформація про візу

Громадянам України заздалегідь оформляти візу для поїздки на Ямайку не потрібна в разі, якщо термін перебування на острові не перевищує 30 днів, а метою візиту є туризм або транзит до третьої країни. Віза оформляється після прибуття в країну в офісах Департаменту імміграції Ямайки.
Якщо термін перебування перевищує 30 днів, то необхідно оформити візу в посольстві Ямайки в Берліні.

Клімат

Тропічний, середня температура січня 24-25 ° С, липня 26-27 ° С. Середня річна кількість опадів зменшується від 5000 мм на північних навітряних схилах гір до 800 мм на південному узбережжі. Відповідно змінюються і природні зони від сезонно вологих вічнозелених тропічних лісів на північно-східних схилах гір та в центрі острова до саван півдня та заходу.

Валюта

Ямайський долар (міжнародне позначення – JMD, усередині країни – JD або J$) – грошова одиниця Ямайки. Складається зі 100 центів. У обігу використовуються купюри номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 500 і 1000 доларів, а також монети в 5, 10, 20, 25, 50 центів, 1, 5, 10 і 20 доларів. Одночасно в обігу знаходяться монети старих випусків та велика кількість ювілейних, найчастіше дуже несподіваної форми.

Банки: працюють з 9:00 до 14:00 години з понеділка по четвер. По п'ятницях банки відкриті з 9:00 до 12:00 та з 14:30 до 17:00.
Обмінні пункти є у всіх великих готелях, магазинах та ресторанах. Працюють вони за тим самим розкладом.
В аеропортах Монтего-Бей та Кінгстон пункти обміну валюти працюють цілодобово.

Ямайка на карті

Заощаджуйте до 50% на турах! Отримуйте ексклюзивні пропозиції на ваш email.