Цей сайт використовує файли cookie для поліпшення функціональності, аналізу використання сайту, показу персоналізованого контенту, забезпечення функцій соціальних мереж і маркетингової діяльності. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie та інших технологій відстеження.

Загальний опис

Нова Зеландія - країна дивовижних контрастів (льодовики та вулкани, засніжені вершини та субтропічні ліси) знаходиться у південно-західній частині Тихого океану, приблизно за 1500 км від Австралії. Протока Кука поділяє два головні острови, Північний та Південний. Ще на південь знаходиться невеликий острів Стюарта. Крім того, Новій Зеландії належать острови Чатем, Кермадек та Токелау.

ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ
Офіційна назва Нової Зеландії – Королівство Нової Зеландії, форма правління – конституційна монархія. Главою держави є королева Великобританії, яку представляє генерал-губернатор. Законодавчим органом держави є Парламент, що складається з монарха (що представляється у щоденній діяльності генерал-губернатором) та Палати Представників. Виконавча влада належить Уряду, який очолює Прем'єр-міністр, який є лідером політичної партії, яка набрала більшість голосів у Палаті Представників.

Нова Зеландія розташована у південно-західній частині Тихого океану в полінезійському трикутнику. Основну територію країни становлять два острови, що мають відповідні назви – острів Південний та острів Північний. Західне узбережжя островів омивається Тасмановим морем, інші береги - Тихим океаном. Острови Південний та Північний розділені протокою Кука. Крім двох основних островів, Новій Зеландії належить близько 700 островів значно меншої площі, більшість з яких безлюдні. Найбільшими з них є острів Стюарт, острови Антиподів, острів Окленд, острови Баунті, острови Кемпбелл, архіпелаг Чатем та острів Кермадек. Загальна площа країни складає 268680 км². Довжина берегової лінії Нової Зеландії становить 15134 кілометри.

Південний острів - найбільший острів Нової Зеландії і 12-й за величиною острів планети, його площа становить 151 215 км². На острові мешкає приблизно одна четверта частина населення країни. Вздовж острова з півночі на південь тягнеться хребет складчастих гір Південні Альпи, найвищою вершиною яких є гора Кука заввишки 3754 метри. Крім неї на Південному острові є ще 18 вершин висотою понад 3000м. Східна частина острова більш рівнинна і повністю зайнята сільськогосподарськими угіддями. Західне узбережжя острова заселене набагато менш щільно. Тут збереглися значні масиви практично незайманої природи з незайманим рослинним та тваринним світом. Західна частина відома також численними національними парками, фіордами та льодовиками, що спускаються зі схилів Південних Альп прямо в Тасманове море. Найбільше озеро острова – Те-Анау (друге за площею озеро Нової Зеландії).

Північний острів, площею 115777 км², 14-й за величиною острів на планеті. Острів значно менш гористий, ніж Південний, і зручніший для створення населених пунктів та морських портів, саме тому на ньому проживає більша частина населення і тут розташовані найбільші міста країни. Найвищою точкою Північного острова є активний вулкан Руапеху заввишки 2797 метрів. Північний острів відрізняється високою вулканічною активністю: із шести вулканічних зон країни п'ять розташовані на ньому. У самому центрі Північного острова розташоване озеро Таупо, найбільше озеро Нової Зеландії. З нього бере свій початок річка Ваікато, довжина якої становить 425 кілометрів, що робить її найдовшою річкою в Новій Зеландії.

Нова Зеландія - це край прозорих озер, смарагдово-зелених лук і вологих тропічних лісів. Царство, де вершини гір покриті вічними снігами та льодовиками, біля підніжжя яких б'ють гарячі мінеральні джерела. Серед ефектних видовищ Нової Зеландії - Мілфорд Саунд, льодовики західного узбережжя Південного Острова, печери Вайтомо, гейзери та гарячі джерела геотермальних районів центральної частини Північного Острова. Чого тільки варта можливість пронестися на плоті або моторному човні бурхливою річкою, або проїхати на джипі дощовими лісами. Вам надовго запам'ятаються водоспади, фіорди, льодовики і, звичайно, знайомство з корінним народом маорі. Саме тут легко набратися нових вражень, зарядитись енергією, отримати порцію адреналіну.
Тури до Нової Зеландії підійдуть насамперед поціновувачам:
- нетривіального підходу до відпочинку;
- унікальної природи, флори та фауни;
- екзотичної культури корінних мешканців та автентичної кухні;
- активного чи пляжного відпочинку.

Клімат

Клімат Північного острова та північної частини Південного острова – субтропічний морський, на решті території – помірний. Найхолодніший місяць – липень, найтепліші – січень та лютий. Середня температура січня: Окленд + 23 °, Крайстчерч +19 °. Середня температура липня: Окленд + 11 °, Крайстчерч +8 °.
Тривала історична ізоляція та віддаленість від інших континентів створила унікальний та багато в чому неповторний природний світ островів Нової Зеландії, що відрізняється великою кількістю ендемічних рослин та птахів. З представників фауни Нової Зеландії найбільш відомими є птахи ківі, які стали національним символом країни. У Новій Зеландії немає змій. У прісних водоймах країни мешкає 29 видів риб, а прибережних морях мешкає до 3000 видів риб та інших морів.
Флора Нової Зеландії налічує близько 2000 видів рослин. У Новій Зеландії зустрічається надзвичайно велика, порівняно з іншими територіями зі подібними кліматичними умовами, кількість папоротей. Срібна папороть є одним із загальноприйнятих національних символів та зображена на національному гербі країни.

Нова Зеландія на карті

Заощаджуйте до 50% на турах! Отримуйте ексклюзивні пропозиції на ваш email.