Цей сайт використовує файли cookie для поліпшення функціональності, аналізу використання сайту, показу персоналізованого контенту, забезпечення функцій соціальних мереж і маркетингової діяльності. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie та інших технологій відстеження.

Загальний опис

Італія - ​​держава, розташована на півдні Європи в Центральній частині середземномор'я, займає Апеннінський півострів, острови: Сицилію, Сардинію та інші дрібні острови. Це романтична країна, що володіє надзвичайною енергією, найбагатшою історією, надзвичайно красивою природою, яскравими та цікавими традиціями, розвиненою культурою.

В Італії безліч курортів та культурно-історичних центрів. Усе це зберігається, оновлюється, модернізується. Тут чудові гірськолижні курорти, що славляться своєю незвичайною природою, унікальним кліматом і, звичайно, високо розвиненим сервісом.
Відпочиваючи в Італійських Альпах, Ви не нудьгуватимете, навпаки, всілякі розваги: спорт, шоупрограми, дискотеки, конкурси та багато іншого - будуть до Ваших послуг вдень і вночі.

На території Італії знаходяться дві крихітні держави Ватикан та Республіка Сан-Марино.
Офіційна мова – італійська. У готелях, ресторанах, туристичних центрах, як правило, можна порозумітися англійською та французькою мовами. Німецьку мову розуміють на курортах північної Адріатики, у містах та на озерах. Будь-які, навіть найнезручніші, спроби з'ясувати по-італійському будуть зустрінуті з інтузіазмом.
Час в Італії центрально-європейський Відстає від українців на 1 годину.

Телефон та зв'язок
Дзвонити зручно з вуличних телефонів-автоматів. Для оплати використовуйте монети або телефонні картки, що продаються у тютюновому чи журнальному кіоску, у барі. Стільникові телефони системи GSM працюють без проблем. Дзвінки до України: 0038 код міста номер абонента. Дзвінки до Італії з України: 8-10-39 код міста номер абонента. Дзвінки в Італії між містами, а також мобільні телефони: обов'язково набирайте "0" перед кодом.

Транспорт
Добре розвинена мережа міжміських перевезень. Для пересування зручні поїзди та автобуси. Метро діє у Римі, Мілані, Неаполі. Квитки на трамваї та автобуси в салонах не продають, їх слід купувати заздалегідь у тютюнових та газетних кіосках. "Впіймати" таксі на вулиці досить складно. Краще вирушити на спеціальну стоянку або викликати машину по телефону з готелю, бару, магазину.
Прокат автомобілів
Автомобіль можна взяти напрокат за наявності кредитної картки.

Кухня та ресторани
Італійська кухня дуже різноманітна: ніде у світі не знайти такої кількості ресторанів та страв: ресторани "люкс", типові сімейні заклади, незліченні піцерії та тратторії. У кожній області свої типові страви і вина: венеціанські креветки на рашпілі, римське печеня теляча, міланське "різотто", сир "моцарелла" з молока буйволиці, риба-меч і звичайно ж паста. Загальним словом паста в Італії називають ту величезну кількість виробів із тіста, які мають сотні назв та смакових відтінків. Кава та морозиво – тут італійцям немає рівних. Італійські вина мають відмінну репутацію ще з античних часів.

Магазини та сувеніри
Різноманітність речей на будь-який смак та бюджет. Працюють із понеділка по суботу зазвичай з 8:00 до 20:00. Деякі відкриті й у неділю. Обідні перерви у магазинах досить тривалі, як правило, з 13:00 до 15:30. Поширена система сезонних знижок, особливо взимку та навесні. З 7 січня до 1 березня в Італії загальний розпродаж! Тax-Free у більшості магазинів.

Корисна інформація

Чайові необов'язкові. Але якщо Ви залишилися задоволені сервісом, то прийнято залишати 5-10% від суми рахунку. В Італії прийнято давати чайові офіціантам, носіям, таксистам, покоївкам.

Довідковий телефон – 100, карабінери – 112, нещасні випадки – 113, швидка допомога – 118.

Туристам необхідно мати зручне взуття. Для відвідування церков та музеїв краще одягатися відповідним чином.

Інформація про візу

Відкривається у Посольстві Италії в Україні за 8-10 рробочих днів.

Клімат

Типово середземноморський. Альпи закривають від холодних вітрів, а морські течії несуть тепло та вологу. Опадів випадає небагато.

Валюта

Офіційна валюта Італії – євро. Міняти гроші найкраще в банках (працюють з понеділка до п'ятниці з 8:30 до 13:30 та з 15:00 до 16:30) або в обмінних пунктах, але спочатку переконайтеся, чи не стягуються з комісійних угод. До оплати приймаються кредитні картки будь-яких відомих банків.

Італія на карті

Заощаджуйте до 50% на турах! Отримуйте ексклюзивні пропозиції на ваш email.