Цей сайт використовує файли cookie для поліпшення функціональності, аналізу використання сайту, показу персоналізованого контенту, забезпечення функцій соціальних мереж і маркетингової діяльності. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтеся на використання файлів cookie та інших технологій відстеження.

Загальний опис

Гонконг складається з острова Гонконг, острова Ланьтау, півострова Коулун, Нових Територій та близько 260 малих островів. Нові території примикають з півночі до півострову Коулун, і за їх північним кордоном річкою Шеньчжень.
Усього до Гонконгу належать 262 острови в Південно-Китайському морі, найбільшим з яких є острів Ланьтау. Другий за величиною і перший за населенням – острів Гонконг.
Назва «Гонконг» (юе ієр. 香港, транскр. Хенкон) буквально означає «пахуча гавань» і походить від назви місцевості в сучасному районі Абердін на острові Гонконг. Тут колись торгували виробами з ароматної деревини та пахощами. Вузька смужка води, що розділяє Гонконг і півострів Коулун, зветься бухта Вікторія. Це один із найглибших природних морських портів у світі.
Незважаючи на репутацію Гонконгу як високоурбанізованої території, влада Гонконгу приділяє велику увагу екології та озеленення. Більшість Гонконгу, як і раніше, залишається незасвоєною, оскільки на ній переважають горби і гори з крутими схилами. З 1104 км² площі Гонконгу освоєно менше 25%. Решта території покрита зеленню, з неї близько 40% оголошено зонами відпочинку та заповідниками. Більшість міської забудови території розташована на півострові Коулун і північному узбережжі острова Гонконг, а також у населених пунктах, розосереджених по Нових Територіях.
Завдяки довгій неправильній звивистій береговій лінії Гонконг має безліч бухт, річок і пляжів. Незважаючи на велику кількість зелені та води в Гонконгу, екологічні проблеми міста викликають все більшу тривогу, а за якістю повітря місто займає одне з останніх місць. Близько 80% смогу Гонконгу походить з інших районів дельти річки Чжуцзян, тобто материкового Китаю.
Гонконг розташований за 60 км на схід від Макао, на протилежному березі дельти річки Чжуцзян. На півночі він межує з містом Шеньчжень провінції Гуандун. Найвища точка Гонконгу - гора Таймошань на Нових Територіях, її висота - 958 м. На території Гонконгу також є низовини, розташовані в північно-західній частині Нових Територій.

Гонконг на карті

+ 30°C

Заощаджуйте до 50% на турах! Отримуйте ексклюзивні пропозиції на ваш email.