We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. By browsing our website, you consent to our use of cookies and other tracking technologies.

Common description

Сполучені Штати Америки дуже велика і дуже різна щодо туристичних можливостей країна. Тут є Нью-Йорк та Лас-Вегас, Майамі та Сан-Франциско, Ніагарський водоспад та Гран-Каньйон, Долина Смерті та Міссісіпі. Плюс відразу два океани (це якщо не брати до уваги Північний Льодовитий біля Аляски), кілька кліматичних і часових поясів. І останні, але не в останню чергу Гаваї! Словом, є чим зайнятися навіть найпримхливішому туристові.
Столиця: Вашингтон

Географічне положення: Сполучені Штати межують на півночі з Канадою, на півдні - з Мексикою, також мають морський кордон із Росією. Адміністративно країна ділиться на 50 штатів та федеральний округ Колумбія, у підпорядкуванні США також знаходиться низка острівних територій. Основна територія США (звана континентальні штати) розташована на Північноамериканському континенті і тягнеться від Атлантичного океану Сході до Тихого океану заході. Крім того, до складу США входять ще 2 штати. На крайньому північному заході континенту знаходиться штат Аляска, який також межує з Канадою. У Тихому океані знаходиться штат Гаваї. Кордон з росією проходить через Берінгову протоку. США також належить ряд островів у Карибському морі (наприклад, Пуерто-Ріко) та у Тихому океані (Американське Самоа, Мідвей, Гуам та ін.).

США - лідер в частині різноманітного відпочинку. Від снігових схилів Скелястих гір до безтурботних пляжів Гаваїв, від розпусти та пороку Лас-Вегаса до тиші Великого Каньйону.

У США англійська мова прийнята як офіційна лише на рівні деяких штатів, в інших же вона поширена де-факто. У деяких районах південних штатів додатково використовується іспанська (де-факто), у Луїзіані - французька, на Гаваях - офіційно - гавайська. Але всі розмовляють англійською.

Країна розташована у 6 часових поясах. Східне узбережжя (Вашингтон, Нью-Йорк) - UTC-5 (мінус 7 годин). З останньої неділі березня до останньої неділі вересня - мінус 8 годин. Західне узбережжя (Лос-Анджелес) - UTC-8 (мінус 10 годин). З останньої неділі березня до останньої неділі вересня - мінус 11 годин.

У ресторанах та питних закладах «на чай» залишають 10-20% від суми рахунку. Чайові носії — 0,25-0,5 USD за одне місце багажу, коридорний в готелі отримує 0,5-1 USD за одне місце, також прийнято залишати «гроші» метрдотелю, портьє та покоївці. Євро в Америці розплачуватися не заведено.

Ресторанів та барів у Штатах винятково багато, особливо у великих містах (у Нью-Йорку взагалі можна знайти, напевно, будь-яку кухню світу, від алеутської до якутської). Однак алкоголь, особливо міцний, подають далеко не скрізь, багато закладів обмежуються вином та пивом. Проте розміри страв у ресторанах просто величезні.

Фаст-фуди, яких у США безліч, зазвичай відкриваються рано вранці і працюють до пізньої ночі, а деякі і цілодобові. У багатьох ресторанах та барах куріння сьогодні заборонено.
Дуже поширена в країні китайська їжа, причому найавтентичнішу китайську кухню потрібно шукати в ресторанах, розташованих у китайських кварталах (що логічно). Трапляються і японські суші-ресторани (втім, їх у Штатах набагато менше, ніж, наприклад, у Москві), ресторани в'єтнамської, тайської та індійської кухні. Крім того, досить поширені ресторани грецької та близькосхідної кухні та вегетаріанські заклади. Нарешті, дуже популярною в країні вважається мексиканська і латиноамериканська кухня (і чим ближче до Мексики, тим популярніша).

Найкращими місцевими винами є каліфорнійські, а найпрестижніший виноробний регіон Каліфорнії — долина Напа (Napa Valley).

Америка — батьківщина торгових центрів: у передмісті молли тягнуться на милі, а в центрі кожного досить великого міста є спеціальні торгові райони, якими можна переміщатися громадським транспортом.

У Штатах також поширені блошині ринки, де дешево і з можливістю торгу продається всяка всячина. «Блошки» бувають і вузькоспеціалізованими, спрямованими на певних колекціонерів. Нарешті, в Америці дуже поширені аукціони, де можуть продавати все, що завгодно: від племінних бугаїв-плідників до меблів.
У США, на відміну від тієї ж Європи, періоди проведення розпродажів ніяк не регламентовані: магазини влаштовують «сейли» і на свята, і між ними, і з приводу, і просто так.

Якщо ви плануєте везти з собою електроприлади, не завадить переконатися, чи ваші пристрої підтримують американську напругу в мережі, і якщо необхідно придбайте конвертер. І вже якщо конвертер, що переводить 220V в 110V (що є стандартом в Америці) ні до чого, то перехідник/адаптер для штепселя в іншій країні точно не буде зайвим, оскільки американські розетки розраховані на вилки з двома плоскими контактами.
А придбати його краще заздалегідь, ще на батьківщині, незважаючи на те, що знавці форумів, знайомі чи друзі, які вже побували в Америці, будуть вам говорити, що ви зможете без особливих зусиль придбати адаптер у будь-якому супермаркеті чи магазині лише за кілька доларів. Найкращий варіант - придбати адаптер за $1.50-$2.00, це його звичайна вартість. У туристичних магазинах Нью-Йорка, так званих пастках для туристів, найпростіші та найдешевші перехідники можуть коштувати від $10 до $25.

Митні правила: ввезення та вивезення національної та іноземної валюти не обмежене. Суми понад $10 000 потрібно декларувати, це стосується і дорожніх чека. Предмети особистого користування митом не оподатковуються. Заборонено ввезення продуктів тваринного та рослинного походження, зброї та наркотиків.
У країну можна безмитно ввезти не більше літра алкоголю (включаючи пиво, вино та лікери), не більше 200 сигарет або 50 сигар або 2 кг тютюну. Додатково можна ввезти ще 100 сигар — як так званий «дозволений подарунок». Ввезення деяких виробів до США заборонено чи обмежено. До них відносяться рослини, фрукти, різні види м'яса, овочі, одяг зі шкіри тварин, що вимирають, слонова кістка, лотерейні квитки, порнографічні вироби і матеріали, а також ножі з викидними лезами. Суворо заборонено ввезення без рецепта лікаря наркотичних засобів

Information about visa

Віза оформлюється у посольстві США. Апліканти, які звертаються по візи США, повинні особисто прийти на співбесіду в Посольство.

Сlimate

Оскільки країна розташована на великій території, в ній представлені практично всі кліматичні зони - від арктичного клімату на півночі Аляски до тропічного в Гаваї і на півдні Флориди.

Currency

Долла США $. Найзручніше розплачуватися за допомогою кредитних карток (Visa, Master Card, American Express і т.д.), вони приймаються в готелях, ресторанах, магазинах і скрізь — без жодних обмежень.
Банки зазвичай відкриті з 9:00 до 16:00 з понеділка до п'ятниці.

USA on map

Save up to 50% on tours! Receive exclusive offers to your email.