We use cookies and other tracking technologies to improve your browsing experience on our website, to show you personalized content and targeted ads, to analyze our website traffic, and to understand where our visitors are coming from. By browsing our website, you consent to our use of cookies and other tracking technologies.

Common description

На сході Аравійського півострова, де пустеля зустрічається з Індійським океаном, розташувався Султанат Оман. Його історія налічує понад два тисячоліття. Оман відомий як легендарна земля міді «Маган», яка протягом століть зачаровує своїх дослідників, включаючи Ібн Батута та Марко Поло. Тут похований біблійний Іов, правила Цариця Савська. Звідси вирушив у плавання Синдбад-мореплавець.
Столиця: Маскат
Держава у Південно-Західній Азії, на південному сході Аравійського півострова. Межує із Саудівською Аравією, ОАЕ та Єменом. Омивається водами Аравійського моря та Оманської затоки.
Північна частина країни гориста (найвища точка країни - р. Джебель-Шамс, 3353 м) і досить сильно розчленована. Між горами та Оманською затокою тягнеться вузька смуга прибережної низовини Ель-Батина. Південне узбережжя Оману, що омивається Аравійським морем, більш рівнинно і зайняте кам'яно-піщаними пустелями околиць Руб-ель-Халі. Уздовж південного узбережжя простяглася рівнини Джиддат аль-Харасіс і Салала, зайняті субтропічною вічнозеленою рослинністю та різнотрав'ям.
Донедавна Оман був закритий для туристів. Почасти завдяки цьому первозданність цього чарівного куточку світу було збережено донині.
Жителям країни вдається зберегти баланс між минулим та майбутнім. За два десятиліття Оман перетворився на сучасну державу з чудовими дорогами, ультрасучасними спорудами, спортивними спорудами, розкішними готелями. Але, насолоджуючись шаленою розкішшю готелів та користуючись різноманітними послугами сучасного сервісу, Ви обов'язково відчуєте дух спокою та умиротворення та переконайтесь, що Земля та Люди – єдині.
Краєвиди Оману різноманітні. Ефектний ландшафт робить Оман відмінним від інших країн Перської затоки. Містичні гори, що приховують від сторонніх очей дивовижні печери, піски великої пустелі, білі пляжі на тлі океанських просторів, екзотична зелень злилися в єдину картину гармонії та краси.

Information about visa

Для оформлення візи до Оману обов'язковою умовою є бронювання готелю. З 2004 р. візу з прибуття в аеропорту можуть оформити пасажири авіакомпаній Gulf Air (Бахрейн) та Oman Aviation (Оман). Решта приїжджих має оформляти візу заздалегідь. А якщо ні, то накладається штраф у розмірі 520 $ і на пасажира, і на компанію. Окремо розглядаються документи для отримання візи, подані незаміжніми жінками віком до 30 років.

Типи віз до Оману:
1). залежно від мети візиту та термінів перебування – короткострокова, транзитна та національна;
2). короткострокові – туристичні, ділові, гостьові;
3). одноразові та багаторазові в період дії візи.

Документи для оформлення туристичної візи до Оману для громадян України:
1. Скан-копія закордонного паспорта у кольорі;
2. Сканування фото паспортного розміру формату 3х4 обов'язково на синьому тлі;
3. Анкета встановленого зразка;
4. Підтвердження бронювання номера в готелі.

Рекомендується придбати поліс соціального страхування.
Термін оформлення візи – 2 тижні.
Через посольство візу можуть оформити лише подружні пари з однаковим прізвищем (якщо прізвища різні – необхідне свідоцтво про шлюб).
Можливе оформлення візи через сторону, що приймає, за винятком самотніх жінок, що подорожують без супроводу чоловіка.

ПОСОЛЬСТВО СУЛТАНАТУ ОМАНУ

НАДЗВИЧАЙНИЙ I ПОВНОВАЖНИЙ ПОСОЛ СУЛТАНАТУ ОМАНУ В УКРАЇНІ (за сумісництвом)
Й.В. Пан Салім Саїд Аль-Афарі
HE Mr. Salim Said Al Afari

Канцелярiя
м. Москва, Старомонетний пров., 14, будова 6 та 7
Телефон: (+7095) 230-15-87, 230-12-55, 230-20-52
Факс: (+7095) 230-15-87

ПОЧЕС КОНСУЛЬСТВО СУЛТАНАТ ОМАН В УКРАЇНІ
Почесний консул
Пан Валерій Васильович Пальчук
Канцелярія Факс: (+38 044) 235-49-86
01030, м.Київ, вул. Богдана Хмельницького, 42 4
Телефон: (+38 044) 235-49-89


НАЦІОНАЛЬНИЙ СВЯТО
18 листопада (1970 р.) – Національне свято

Сlimate

Більшість території країни знаходиться в зоні тропічного сухого клімату. Маскат має репутацію найспекотнішого міста у світі – середня температура червня тут понад +34 C, взимку – близько +26 С. Особливо виснажливою спека буває навесні і на початку літа, коли дмуть вітри з пустелі Руб-ель-Халі. Літні вітри часто піднімають піщані бурі. Опадів випадає від 25 до 500 мм. на рік.
Завдяки особливостям рельєфу, в країні є кілька районів, що докорінно відрізняються за своїми кліматичними умовами від основної території Оману. Південно-східне узбережжя має яскраво виражений субтропічний кліматичний режим. З середини квітня до жовтня середня температура повітря становить близько +36 С, при цьому вологість доходить до 96%. У період із червня по вересень тут, а також у південних районах, дмуть мусони "харіф" з Індійського океану, що приносять рясні опади.
Зимові температури тримаються в районі +26-30 С за такої ж високої вологості.
Внутрішні пустельні райони мають середню температуру влітку близько +32, взимку - +27-29. При цьому в зимовий час температура може опускатися до нульової позначки. Опадів випадає трохи більше 100 мм на рік.
Найкращий час для відвідування країни – період із середини жовтня до середини березня.

Links

Оманський ріал (міжнародне позначення - OMR), що дорівнює 1000 бейс.
На сьогодні: 1 долар США (USD) дорівнює 0.38 оманський ріал (OMR). 1 оманський ріал (OMR) дорівнює 2.60 долар США (USD). Оплата товарів та послуг здійснюється у місцевій валюті. У приватних крамницях іноді можна домовитися про оплату в доларах чи євро, але при цьому ціна неминуче буде заокруглена у бік хазяїна крамниці. Обмінні пункти знаходяться повсюдно, і міняти в них можна без побоювання. Банкомати поширені, але не всі приймають іноземні кредитки. Розплатитися карткою можна у великих готелях, ресторанах та торгових центрах.
Повсюдно приймаються до оплати кредитні картки провідних платіжних систем, проте перевага, особливо у провінції, надається карткам місцевих банків (насамперед Bank of Muscat). Туристичні чеки можна перевести в готівку в офісах великих банків і в більшості готелів.

Чайові не обов'язкові, але від іноземних туристів на них чекають (у тому числі водії, гіди, персонал готелю). Дорогі ресторани додають до рахунку 15-17% за обслуговування автоматично, але у разі хорошого обслуговування рекомендується залишати персоналу 5-10% суми рахунку. У таксі чайові не прийнято, оскільки вартість поїздки обумовлюється заздалегідь. У готелях до вартості обслуговування додається місцевий податок 15%.

Oman on map

Save up to 50% on tours! Receive exclusive offers to your email.